Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Bedrijfsgebouw Pieter Braaijweg, Amsterdam – KOW Architectuur & Engineering
Copyright: KOW / BASEPHOTOGRAPHY
Bedrijfsgebouw Pieter Braaijweg, Amsterdam – KOW Architectuur & Engineering
Copyright: KOW / BASEPHOTOGRAPHY
De Walvis, Amsterdam – KAAN Architecten
Copyright: Sebastian van Damme
De Walvis, Amsterdam – KAAN Architecten
Copyright: Dominique Panhuysen
Kantoorgebouw The Modular, Amsterdam – Bureau Fraai
Copyright: Bureau Fraai
Kantoorgebouw The Modular, Amsterdam – Bureau Fraai
Copyright: Bureau Fraai
Nautisch Coördinatie Centrum Port of Amsterdam, Amsterdam – WRK Architecten
Copyright: Leonard Faustle
Nautisch Coördinatie Centrum Port of Amsterdam, Amsterdam – WRK Architecten
Copyright: Leonard Faustle
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2021 bekend
13 september 2021, 11:19
Als onderdeel van de Architectenweb Awards 2021 wordt in november van dit jaar de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar uitgereikt. De jury nomineerde vier projecten in deze categorie.
De inzendingen voor de prijs van Kantoorgebouw van het Jaar 2021 zijn alle beoordeeld op een aantal punten. Allereerst ‘maatschappelijke relevantie’ – in hoeverre biedt het project een antwoord op actuele maatschappelijke vraagstukken en hoe vertaalt zich dat in het concept van het gebouw? Ten tweede ‘vakmanschap’ – in hoeverre is het concept, dat aan de basis van het ontwerp staat, consequent en door de lagen heen uitgewerkt en gematerialiseerd? Ten derde ‘vernieuwing’ – in hoeverre levert het project een bijdrage aan de ontwikkeling van het vakgebied, met bijvoorbeeld een nieuwe gebouwtypologie, de omgang met ruimtelijkheid, circulariteit, of rol van de architect?
De onafhankelijke jury bestaat dit jaar uit architect Gijs Baks (Space Encounters), architect Suzanne Ellis (Brique Architecten), architect Ingrid van der Heijden (Civic Architects), architect Eline Strijkers (DoepelStrijkers), architect Frederik Vermeesch (Rijnboutt) en ontwikkelaar Silvie Bruijning (Kondor Wessels Vastgoed).
De nominaties
De nominaties voor de prijs Kantoorgebouw van het Jaar 2021 zijn (in alfabetische volgorde):
Bedrijfsgebouw Pieter Braaijweg – KOW Architectuur & Engineering
De Walvis – KAAN Architecten
Kantoorgebouw The Modular – Bureau Fraai
Nautisch Coördinatie Centrum Port of Amsterdam – WRK Architecten
Een korte toelichting bij de nominaties voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2021:
Bedrijfsgebouw Pieter Braaijweg – KOW Architectuur & Engineering
Bij het bedrijfsgebouw aan de Amsterdamse Pieter Braaijweg heeft architectenbureau KOW parkeren en opslag op de eerste verdieping gesitueerd. Hierdoor is maximale transparantie op het maaiveld mogelijk. Ook de bedrijfs- en kantoorruimte op de tweede verdieping is zo open mogelijk gelaten. De parkeerlaag is voorzien van een stalen huid met perforaties die zorgen voor ventilatie en ’s nachts een opvallende uitstraling.
De jury vindt het een verrassende en slimme keuze om de functies op een andere wijze te stapelen. Dit maakt de plint interessant; die kan bijdragen aan levendigheid op straat, waarmee de architecten anticiperen op de verdere ontwikkeling van dit gebied. De afwisseling van transparante en dichte banen rondom schept een boeiend beeld; dat geldt ook voor het avondbeeld met verlichting van binnenuit door de geperforeerde gevel. Ook waardeert de jury de vele duurzame keuzes die in het project zijn gemaakt. Een gedurfde typologie met een beheerste en abstracte vormgeving.
De Walvis – KAAN Architecten
Op Bickerseiland in historisch Amsterdam is kantoorgebouw De Walvis door KAAN Architecten op de betonnen draagstructuur na geheel vernieuwd. De horizontale strepen van de nieuwe De Walvis zijn optisch los van elkaar gemaakt; gedragen door de kolommen die grotendeels binnen uit het zicht staan, steken de vloeren rondom bijna een meter uit, met donkerkleurige banden. Liggende stroken drievoudig glas strekken voorlangs de verdiepingen, voorzien van glazen patrijspoorten in een strak ritme.
De vernieuwing van het befaamde kantoorgebouw De Walvis noemt de jury ingrijpend maar beheerst. Ze waardeert hoe het gebouw open en transparant is gemaakt door de stroken van verdiepingshoog glas. De lucht is op interessante wijze deel gemaakt van het gebouw door de banden van de uitkragende vloeren. In het nieuwe interieur waardeert de jury hoe KAAN Architecten heeft gestreefd naar het maximaal vrijhouden van de verdiepingshoogte en de sparingen in de vloeren waarmee het gebouw mogelijkheden heeft voor toekomstige veranderingen. Een verbouwing waaraan het vakmanschap duidelijk afleesbaar is.
Kantoorgebouw The Modular – Bureau Fraai
Een compact kantoorpand bezet een smal hoekperceel op Oostenburgereiland in Amsterdam. Het masterplan vroeg om gebouwen met een sterke identiteit en een referentie aan het industriële verleden van het eiland. Bureau Fraai benaderde het kantoorgebouw daarom als ware het een industrieel product, samengesteld uit eenvoudig te assembleren geprefabriceerde onderdelen. De gevel is opgebouwd uit 25 identieke prefab betonnen gevelelementen. De facetten verwijzen naar de opbollende zeilen van de VOC-schepen, die hier ooit werden gebouwd.
Zowel het smalle hoekperceel als de hoogte binnen het bouwblok waren gegeven, maar de architecten hebben met een bijzondere gevel er een opvallend gebouwtje van gemaakt, stelt de jury vast. Ze noemt het kantoorpand strak en helder. Met de beslissing om gebruik te maken van identieke prefab betonnen elementen hebben de architecten op eenvoudig wijze een gevel met textuur gerealiseerd en een bijzonder esthetisch resultaat bereikt.
Nautisch Coördinatie Centrum Port of Amsterdam – WRK Architecten
Voor de divisie Havenmeester van Port of Amsterdam heeft WRK Architecten een compact pand met gecombineerde kantoor- en technische functie ontworpen. Het is een eenvoudig, rechthoekig volume, dat aan de buitenzijde met staal is bekleed en in het interieur van hout is voorzien. Het gebouw heeft tegelijk een robuustheid die aangeeft dat het gebruikt mag worden. Het pand kent korte loopafstanden en een efficiënte routing. De kantoorruimte op de tweede verdieping biedt weids uitzicht over het water.
De jury vindt dat het coördinatiecentrum voor de havendienst op eenvoudige en beheerste wijze ontworpen, met tegelijkertijd een zekere radicaliteit die ze waardeert. De industriële uitstraling van de buitenzijde past geheel in de rauwe havenomgeving; hierin hebben de architecten een boeiende uitsnede gemaakt, die het pand opeens onderscheidend maakt. Het interieur heeft een aantrekkelijke ruimtelijkheid en een slimme indeling; de trap is een sterk ontworpen onderdeel. De jury kan zich voorstellen dat medewerkers van de verschillende diensten zich alle prettig en behaaglijk voelen in het interieur. De constructie uit modulaire, geprefabriceerde elementen van FSC-hout is demontabel; ook dat waardeert de jury.
Uitreiking
Naast de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar worden in november ook prijzen uitgereikt in de volgende categorieën: Woongebouw van het Jaar, Schoolgebouw van het Jaar, Interieur van het Jaar en Publiek gebouw van het Jaar. Ook wordt de winnaar van de verkiezing voor Architect van het Jaar 2021 bekend gemaakt.
De architectuurprijzen reikt Architectenweb uit samen met hoofdpartners
Reynaers Aluminium
en
Forster
, en partners
QbiQ Wall Systems
,
Alprokon
en
Cerriva
.
Over de precieze datum en vorm van de feestelijke uitreikingen volgt meer informatie.
Trefwoorden
kow
the modular
de walvis
architectenweb awards 2021
kantoorgebouw
amsterdam
bedrijfsgebouw pieter braaijweg
nautisch coördinatiecentrum
wrk architecten
port of amsterdam
kaan architecten
kantoorgebouw van het jaar
bureau fraai
Best gelezen
1
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar 2025 bekend
woensdag, 8 oktober
2
Flat Amsterdam-Noord 'aangekopt' met 53 seniorenwoningen
donderdag, 9 oktober
3
Plan voor nieuwe buurt op plek hoofdkantoor ABN AMRO op de Zuidas
vrijdag, 10 oktober
4
We verdienen betere pers
dinsdag, 7 oktober
5
‘Alexander Straub zet grote groep vakgenoten weg als niet-relevant’
vrijdag, 10 oktober
Gerelateerde nieuwsberichten
Prijsuitreiking van Architectenweb Awards 2021 vindt plaats in het Keilepand in Rotterdam
2 november 2021
Architectenweb Awards 2021 – een terugblik
31 december 2021
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar 2021 bekend
4 oktober 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 mei 2024
Rob Dekker benoemd tot partner bij WRK Architecten
4 april 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2025 bekend
10 september
Nominaties Woongebouw van het Jaar 2021 bekend
6 september 2021
Vijf nominaties voor de prijs voor Architect van het Jaar 2021
1 september 2021
Het Platform bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2020
28 oktober 2020
Triodos Bank bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2019
31 oktober 2019
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Nominaties Schoolgebouw van het Jaar 2021 bekend
20 september 2021
Nominaties Interieur van het Jaar 2021 bekend
27 september 2021
Coördinatiecentrum Amsterdamse havendiensten is Kantoorgebouw van het Jaar 2021
10 november 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2022
16 mei 2022
Clair-obscurtechniek als inspiratie nieuwe interieurs monumentaal pand
7 juni 2022
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2022 bekend
5 september 2022
Bureau Fraai presenteert luxe penthouse zonder binnenwanden
10 januari 2023
Mediavaert is Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 november 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2024 bekend
11 september 2024
Liander Westpoort uitgeroepen tot Kantoorgebouw van het Jaar 2023
8 november 2023
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2023!
1 mei 2023
Nominaties 'Kantoorgebouw van het Jaar 2020' bekend
9 september 2020
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2020
1 mei 2020
Open en tevens geborgen werkomgeving voor Triodos Bank
16 januari 2020
Nominaties ‘Kantoorgebouw van het Jaar 2019’ bekend
11 september 2019
Architectenweb Awards 2018 open voor inschrijving
4 juni 2018
Prijsuitreiking van Architectenweb Awards 2021 vindt plaats in het Keilepand in Rotterdam
2 november 2021
Architectenweb Awards 2021 – een terugblik
31 december 2021
Nominaties Publiek gebouw van het Jaar 2021 bekend
4 oktober 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 mei 2024
Rob Dekker benoemd tot partner bij WRK Architecten
4 april 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2025 bekend
10 september
Nominaties Woongebouw van het Jaar 2021 bekend
6 september 2021
Vijf nominaties voor de prijs voor Architect van het Jaar 2021
1 september 2021
Het Platform bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2020
28 oktober 2020
Triodos Bank bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2019
31 oktober 2019
De Curve (EVA) bekroond als Kantoorgebouw van het Jaar 2018
8 november 2018
Nominaties Schoolgebouw van het Jaar 2021 bekend
20 september 2021
Nominaties Interieur van het Jaar 2021 bekend
27 september 2021
Coördinatiecentrum Amsterdamse havendiensten is Kantoorgebouw van het Jaar 2021
10 november 2021
Stuur nu jullie project in voor de prijs voor Kantoorgebouw van het Jaar 2022
16 mei 2022
Clair-obscurtechniek als inspiratie nieuwe interieurs monumentaal pand
7 juni 2022
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2022 bekend
5 september 2022
Bureau Fraai presenteert luxe penthouse zonder binnenwanden
10 januari 2023
Mediavaert is Kantoorgebouw van het Jaar 2024
6 november 2024
Nominaties Kantoorgebouw van het Jaar 2024 bekend
11 september 2024
Liander Westpoort uitgeroepen tot Kantoorgebouw van het Jaar 2023
8 november 2023
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2023!
1 mei 2023
Nominaties 'Kantoorgebouw van het Jaar 2020' bekend
9 september 2020
Stuur nu jullie projecten in voor de Architectenweb Awards 2020
1 mei 2020
Open en tevens geborgen werkomgeving voor Triodos Bank
16 januari 2020
Nominaties ‘Kantoorgebouw van het Jaar 2019’ bekend
11 september 2019
Architectenweb Awards 2018 open voor inschrijving
4 juni 2018
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Nieuw shortstayhotel door Houben / Van Mierlo in stationsgebied Den Bosch
Vandaag, 13:47
Het shortstayhotel met 34 studio’s is gebouwd op de plek van het gesloopte Hotel Terminus. De voorgevel is ontworpen op basis van een analyse van de voorgevel van het oude hotel.
ONE Architecture & Urbanism werkt mee aan masterplan transformatie havengebied New York
10 oktober, 4:34
ONE Architecture & Urbanism werkt mee aan de transformatie van een vijftig hectare omvattend havengebied in New York tot een maritieme haven en een woonwijk.
Plan voor nieuwe buurt op plek hoofdkantoor ABN AMRO op de Zuidas
10 oktober, 1:56
Vastgoedinvesteerder Victory Group heeft plannen gepresenteerd voor de herontwikkeling van het hoofdkantoor van ABN AMRO op de Amsterdamse Zuidas.
Gortemaker Algra Feenstra voegt zorggebouw toe aan buurtschap
10 oktober, 11:52
Met het nieuwe expertisecentrum en servicegebouw ’t Spant komen zorg, ondersteuning en landschap samen.
'Helft investeerders spendeert opbrengsten verkochte huurhuizen in buitenland'
Vandaag, 14:41
Bijna de helft van de vastgoedinvesteerders die in Nederland huurwoningen van de hand doen, investeert de opbrengsten liever in het buitenland.
Duitsland slokt Nederlandse bouwkracht op
Vandaag, 11:16
De Duitse plannen voor honderden miljarden aan bouwinvesteringen zetten Nederland klem, waarschuwt ABN AMRO.
Renovatie en vernieuwing Fierenshoven beloond met Vlaamse opdrachtgeversprijs
10 oktober, 3:27
Het project naar ontwerp van Happel Cornelisse Verhoeven in samenwerking met Molenaar & Co architecten ontving de Prijs Wivina Demeester 2025.
PBL: klimaatdoelen blijven bij meeste partijen buiten beeld
10 oktober, 2:39
Verdere afbouw van de hypotheekrenteaftrek, een maatregel die in meerdere verkiezingsprogramma's terugkomt, doet wel 'iets voor de woningmarkt'.
Makelaars willen van nieuw kabinet duidelijk en stabiel beleid
10 oktober, 9:12
Ook hoopt de NVM dat een volgend kabinet kijkt waar het huidige beleid schuurt.
Noord-Holland moet afronding natuurnetwerk weer jaren opschuiven
9 oktober, 12:19
Volgens Noord-Holland is ‘de grootste en meest complexe opgave’ om grond beschikbaar te krijgen.
Ga naar het nieuws-archief
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur