Copyright: William Moore
Copyright: William Moore
Copyright: William Moore
Copyright: William Moore
Copyright: William Moore
Copyright: William Moore

Flexibel en integraal ontworpen onderkomen voor hightechbedrijf

27 september 2017, 10:58
Begin oktober vindt op de Novio Tech Campus in Nijmegen de officiële opening plaats van het nieuwe onderkomen van EPR. Het bedrijf, dat onder meer elektronische printplaten voor de hightechindustrie produceert, heeft zich in een gebouw gevestigd waar productie- en kantoorruimtes integraal zijn samengebracht. Het ontwerp van Wiegerinck architectuur stedenbouw kent bovendien een hoge mate van flexibiliteit.

EPR is van een klassieke bedrijfshal verhuist naar een nieuw pand op de campus, drie vroeger eigendom was van Philips. Het gebouw sluit met zijn ‘leesbaarheid’ en heldere structuur aan op de jaren vijftig en zestig stammende andere panden. De structuur is opgebouwd uit betonnen schijven en verdiepingshoge glazen puien, gecombineerd met verticale houten latten.

Deze betonschijven vervullen naast hun bijdrage aan de architectonische verschijningsvorm een functie als bouwkundige zonwering en als filter richting de omliggende wegen. In het voorbijgaan wordt het gebouw transparant en laat het haar bedrijfsactiviteiten zien aan de buitenwereld, meldt Wiegericnk.

De toepassing van deze kaders verschilt per geveloriëntatie: de zuidelijk georiënteerde gevels kennen zowel verticale als horizontale schijven, waar de noordelijk georiënteerde gevel vlak is vormgegeven. ‘We hebben bewust gekozen voor slechts twee materialen in het gevelvlak zodat het gebouw een bepaalde rust en degelijkheid uitstraalt’’, meldt projectarchitect Martijn van Bentum.

Deze consistentie qua materiaalgebruik is ook in de gevel van de techniekruimte in de dakopbouw zichtbaar. Deze heeft een open gevel van houten latten.

Proces verbeteren
Met de nieuwbouw heeft EPR de mogelijkheid aangegrepen om diens proces te verbeteren. Omdat een bedrijf in de hightechindustrie constant onderhevig is aan innovatie en veranderingen in de markt, is in het ontwerp gekozen voor een hoge mate van flexibiliteit voor de technische aansluitingen (waaronder stikstof, perslucht en krachtstroom).

De brede koven tussen de raamopeningen herbergen de aansluitingen die vandaag de dag nodig zijn, maar ze zijn in de toekomst flexibel aanpasbaar, meldt Wiegerinck. De ingebouwde schermen houden productiemedewerkers op de hoogte van real-time voorraden en projectplanningen.

Het gebouw kent veel glas en open ruimtes, wat de transparantie en verbinding moet versterken. De productie van de modules vindt niet meer plaats in visueel afgesloten productiehallen, maar zijn goed zichtbaar vanuit de centrale vide als vanaf buiten. Het gebouw huisvest tevens de ondersteunende kantoorafdelingen en is voorzien van een compact volautomatisch magazijnsysteem.

Het atrium, de verbindende factor tussen alle onderdelen van de innovatiecyclus vormt de basis van het ontwerp. Hier bevinden zich de trappen die de verdiepingen met elkaar verbinden, maar ook de pantry en de (in)formele overlegplekken. De grote lichtaanval en hoge mate van transparantie moeten zorgen voor een aangename werkomgeving.  

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

Gisteren, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

Gisteren, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

Gisteren, 09:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan