Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer
Copyright: Kai Brethouwer

Oudhollands restaurant met eigentijdse twist

29 augustus 2017, 16:39
Het nieuwe Amsterdamse restaurant Floreyn serveert de Hollandse keuken volgens een eigentijdse benadering. De eigenaren vroegen Studiospacious om een interieur te ontwerpen dat die benaderingswijze reflecteert.

Lokale ingrediënten en alternatieve bereidingswijzen vormen het uitgangspunt voor de Hollandse keuken van Floreyn. Voor Studiospacious is dit, in samenwerking met TMRW creative studio, aanleiding geweest om een interieurconcept te bedenken met gebruikmaking van elementen uit de Nederlands natuur en cultuur.

Waterlijn
De onverwachte twist voor Hollandse clichés begint al aan de buitenzijde, legt Studiospacious uit. De gevel van Floreyn is geschilderd in oudhollands blauw, afgezoomd met een goudkleurige rand en daarboven een neutraal grijze kleur. De scheidslijn tussen de twee kleurvlakken komt als een waterlijn terug in het interieur.

De locatie van het restaurant bevindt zich, zoals 26% van het Nederlands landoppervlak, onder Normaal Amsterdams Peil. De restaurantbezoeker wordt er op gewezen door de schaalverdeling op de centrale kolom in het hart van de ruimte. Naast de stamtafel hangt een kunstwerk van fietsen, dat zo uit de gracht lijkt te zijn gevist. Ervoor hangt een lamp die verwijst naar Rietvelds L40 of drie-buizen lamp.

Vlakken en lijnen
Het vilten plafond verwijst met vlakverdeling en kleurschakeringen naar het Nederlandse polderlandschap. Bij de bar prijkt tegen de achterwand het logo van het restaurant, uitgevoerd als een oudhollands tegeltableau.

Verschillende elementen uit het oude interieur zijn hergebruikt, meldt Studiospacious. De kussen van de lange houten bank zijn opnieuw bekleed in verschillende kleuren ‘poldergroen’ en de aanwezige tafels zijn geschuurd, uitgefreesd en voorzien van blauwe strepen. Deze blauwe lijnen zijn ook in het restaurantlogo toegepast.

De bestaande bar is voorzien van een barelement uit onbehandeld staal, “met daarin subtiele verwijzingen naar de vlakverdeling uit De Stijl”, aldus Studiospacious. De stalen constructie presenteert onder andere de ingrediënten uit de keuken. Opvallend zijn de glazen potten met uien, aardappelen, bleekselderij en andere groentes, waarbij de wortels van onderaf worden belicht. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Sweco neemt Belgische activiteiten Conix RDBM Architects over

Gisteren, 16:31

VAi schijnt licht op feministische vrouwenwerkgroep uit de jaren tachtig

Gisteren, 15:47

Eerste school die is gerealiseerd volgens Circlewood-systeem voltooid

Gisteren, 13:51

BureauVanEig ontwerpt sluishuisje bij oudste sluis binnenstad 's-Hertogenbosch

Gisteren, 11:45

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

Gisteren, 12:24

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

Gisteren, 10:56

Rijksvastgoedbedrijf zet eerste deelgebied nieuwe wijk Valkenhorst in Katwijk te koop

3 maart, 3:26

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

2 maart, 2:57

Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

2 maart, 10:36

Onderzoek: kinderen spelen vaker buiten, groot verschil per plaats

27 februari, 5:04
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan