IMF richt vizier op huizenprijzen

12 juni 2014, 9:49
Huizenprijzen zijn ondanks de dalingen van de afgelopen jaren in veel landen nog altijd bijzonder hoog. Beleidsmakers moeten daarom maatregelen nemen om nieuwe financiële problemen door een crisis op de huizenmarkt te voorkomen. Dat stelde het Internationaal Monetair Fonds (IMF) woensdag.

Het IMF vergeleek in een nieuwe analyse de huizenprijzen in een reeks landen met de niveaus van inkomens en van de kosten van huurhuizen. Daaruit blijkt dat de prijzen in veel landen nog altijd veel hoger zijn dan het langjarig gemiddelde.

Dat geldt met name voor Australië, België, Canada, Noorwegen en Zweden. Maar ook in Nederland zijn de prijzen nog altijd hoog ten opzichte van de inkomens.

Gestegen
De financiële crisis van 2008 en de daaropvolgende recessie zetten huizenprijzen wereldwijd onder druk. De afgelopen twee jaar zijn de prijzen in doorsnee echter weer gestegen.

“In sommige gevallen gaat het om een herstel na een scherpe correctie”, aldus IMF-bestuurder Min Zhu. “In andere landen werd een stijgende lijn doorgezet, die alleen even werd gematigd tijdens de grote recessie.”

Volgens de huizenindex van het IMF lagen de huizenprijzen eind vorig jaar gemiddeld ruim drie procent hoger dan een jaar eerder. De sterkste stijging vond plaats in opkomende economieën als China, Brazilië en de Filipijnen. In de zuidelijke eurolanden, India, Rusland en Nederland daalden de prijzen afgelopen jaar het hardst.

Beperken
Om een nieuwe crisis te voorkomen, moeten landen volgens het IMF de bedragen die huizenkopers kunnen lenen ten opzichte van de waarde van het huis beperken. Ook moeten er strenge eisen worden gesteld aan het kapitaal dat banken moeten aanhouden ten opzichte van hun hypotheken.

Daarnaast zouden centrale banken meer rekening moeten houden met ontwikkelingen op de huizenmarkt bij het bepalen van hun renteniveaus.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

Gisteren, 16:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

Gisteren, 15:45

Winnaars Europese Prijs voor Collectief Wonen bekendgemaakt

Gisteren, 14:09

Architecten en kunstenaars verbeelden 'schitterende nieuwe wereld' in Museum Het Schip

Gisteren, 11:56

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

Gisteren, 17:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

Gisteren, 12:29

Aantal mogelijke grote bouwlocaties in Zuid-Holland uitgebreid

Gisteren, 09:49

Expertisecentrum ondersteunt gemeenten bij realiseren woonruimte

14 oktober, 2:31

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

14 oktober, 9:33

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

13 oktober, 1:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap