Bouw van Eiffeltoren herdacht

26 januari 2012, 16:09
Parijs is nu ondenkbaar zonder de Eiffeltoren. Toen een van de grootste toeristische attracties in de Franse hoofdstad op 6 mei 1889 werd geopend, werd evenwel gedacht dat het er maar ongeveer 20 jaren zou staan en dan op de schroothoop zou verdwijnen. De doorbraak van de telecommunicatie redde de toren: er werden antennes op geplaatst.

Veel Parijzenaars hoopten op de sloop. Zij waren helemaal niet blij met zo'n stalen gevaarte aan de oevers van de rivier de Seine. Er werd zelfs een comité tot sloop van de toren opgericht.

Zaterdag wordt herdacht dat de bouw van de 'ijzeren dame' 125 jaar geleden begon. De reden was de wereldtentoonstelling die in 1889, precies 100 jaar na het begin van de Franse Revolutie, in Parijs zou worden gehouden. In totaal waren 250 staalarbeiders bij de bouw van de 317 meter hoge toren betrokken. Alle bouwvakkers overleefden dat, wat in die tijd als opmerkelijk werd beschouwd.

Vorig jaar bezochten voor het eerst in de geschiedenis meer dan 7 miljoen mensen de toren. Vooral bij buitenlanders is het gebouw in trek. Zelfs in de oorlogsjaren 1940 tot en met 1945 waren er honderdduizenden bezoekers. Het moderne toerisme heeft de belangstelling een flinke impuls gegeven. In 1998 werd voor het eerst de grens van 6 miljoen bezoekers overschreden.

Modernisering
SETE, het bedrijf dat de toren exploiteert, hoopt met een modernisering van het gevaarte nog meer bezoekers te trekken. Zo wordt de eerste verdieping, nu nauwelijks meer dan een tussenstop voor de tweede en derde verdieping, aangepakt,

Er moet onder meer een grote glazen vloer komen die de pijlers overspant. Ook worden er winkels, informatiepunten en een restaurant ingericht. Een Frans dochterbedrijf van ingenieursbureau Grontmij heeft een opdracht binnengehaald om aan de uitwerking van de plannen mee te werken.

Dat dochterbedrijf, Ginger, kwam eind vorig jaar ook met een plan om de toren om te toveren in een groene stellage vol planten. De toren zou dan zoveel bakjes met planten krijgen dat de vier poten als het ware in een groen plantentapijt staan.

Een bijkomend voordeel in een stad vol uitlaatgassen is dat de planten ruim 87 ton broeikasgas CO2 absorberen. Parijs zou zich dan kunnen aanprijzen als een van de groenste steden ter wereld.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

RoosRos realiseert transparant en flexibel laboratoriumgebouw

Vandaag, 17:04

UNStudio wint prijsvraag voor omvangrijk woningbouwproject Seoul

Vandaag, 16:37

Feestelijke bouwstart eerste school door Schools by Circlewood

Vandaag, 15:24

Haarlemmermeer zoekt bouwbedrijf voor nieuw deelgebied in Lincolnpark

Vandaag, 13:49

‘Bouwdip’ zichtbaar: 82.000 woningen erbij in 2024

Vandaag, 13:21

Nationaal Burgerberaad Klimaat uit de startblokken

Vandaag, 09:26

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54

Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

17 januari, 9:39

Provincie Utrecht wijst plekken aan voor windturbines; gemeenten niet blij

16 januari, 1:51

Keijzer pleit in Brussel voor versoepelen regels bij woningnood

16 januari, 11:00
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan