Producten
Project Heverlee - Marcel Van Coile Photography
Copyright: Cedral
Project Heverlee - Marcel Van Coile Photography
Copyright: Cedral
Project Heverlee - Marcel Van Coile Photography
Copyright: Cedral
Project Heverlee - Marcel Van Coile Photography
Copyright: Cedral
Project Heverlee - Marcel Van Coile Photography
Copyright: Cedral
ProducttagsAANUIT

Herbestemd stationsgebouw met leien dak

Gisteren, 00:00
Getextureerde dakleien doen herbestemd stationsgebouw opnieuw schitteren.

Geen beter visitekaartje dan een unieke uitvalsbasis die perfect aantoont waar je voor staat. Dit geldt zeker ook voor Concreet Architecten, dat begin juni 2025 zijn intrek nam in het voormalige stationsgebouw van Heverlee (België). Dit laatste onderging een energetische totaalrenovatie, waarbij onder meer de drie zadeldaken in een nieuw kleedje werden gestoken. Dankzij de TECTA Texture leien van Cedral komt de karakteristieke architectuur van het herbestemde baksteengebouw weer helemaal tot uiting.

Het stationsgebouw van Heverlee is gelegen langs de spoorlijn Leuven-Ottignies en werd opgetrokken rond 1904. Nadat het verouderde pand in onbruik raakte, besloot de Belgische spoorwegmaatschappij NMBS het in 2022 te verkopen. “We waren al een tijdje op zoek naar een nieuw kantoor en aangezien we veel lopende projecten hadden in regio-Leuven, besloten we onze kans te wagen”, vertellen Lien Gesquiere en Olivier Cnop, architect-zaakvoerders bij Concreet Architecten. “We bundelden de krachten met een vaste klant waarmee we geregeld renovatieprojecten uitvoeren en tot onze eigen verbazing werden we weerhouden als nieuwe eigenaars. De tweedeling die oorspronkelijk al in het stationsgebouw aanwezig was – enerzijds het gemeenschappelijke gedeelte, anderzijds een conciërgewoning – vormde het uitgangspunt voor de nieuwe inrichting, met naast ons eigen kantoor ook nog een ruime eengezinswoning.”

Esthetisch, functioneel én betaalbaar
De architecten gingen grondig te werk. Hoewel het stationsgebouw in de jaren 80 al een eerste renovatie had ondergaan en zowel het buitenschrijnwerk als de drie zadeldaken nog in relatief goede staat verkeerden, werden ze integraal vernieuwd. “Het buitenschrijnwerk omdat het absoluut niet mooi was door de opvallende blauwe kleur en de banale vlakheid van het profiel, de daken omdat ze bezaaid waren met asbestleien, waardoor we er geen zonnepanelen op konden leggen. Als je iets doet, moet je het goed doen: dat is het devies in alle (renovatie)projecten die we uitvoeren”, leggen Lien Gesquiere en Olivier Cnop uit. 

“Voor de daken wilden we opnieuw een leibekleding, aangezien dat perfect past bij dergelijke oude stationsgebouwen. De combinatie van esthetische uitstraling, functionele degelijkheid en betaalbaarheid bracht ons al snel bij de TECTA Texture leien van Cedral. Dat Dakwerken Symaerts, de aannemer die de dakwerken uitvoerde, vertrouwd was met dit materiaal speelde eveneens mee in de overweging. En zelf hadden we er ook al positieve ervaringen mee opgedaan in het kader van een eerder project in Leuven. De knoop was dus vrij snel doorgehakt en we hebben ons die keuze allerminst beklaagd. De getextureerde leien doen de karakteristieke baksteenarchitectuur van het stationsgebouw alle eer aan. Daarnaast zitten ook alle functionele eigenschappen per definitie goed bij Cedral.”

Veel positieve feedback
Waar de buitenkant van het stationsgebouw een flinke opknapbeurt kreeg – met respect voor alle historische architecturale elementen – is er binnenin sprake van een heuse metamorfose. “We hebben het gebouw integraal gestript, geïsoleerd langs de binnenzijde en uitgerust met nieuwe technieken, zoals vloerverwarming en een warmtepomp die ook instaat voor koeling”, vervolgen Lien Gesquiere en Olivier Cnop. “Nadien hebben we de inrichting volledig naar onze hand gezet, waarbij de woning een andere soort afwerking kreeg dan het kantoorgedeelte. De woning moest een breed publiek aanspreken en is bijgevolg eerder klassiek te noemen, inclusief een oude houten trap en deuren die gezandstraald zijn. In ons kantoor hebben we voor een specifiekere mix van materialen geopteerd. Het mocht vooral niet te clean en afgelikt ogen.”

Begin juni 2025 nam Concreet Architecten zijn nieuwe kantoor in Heverlee in gebruik. In augustus wordt in principe de vernieuwing van de authentieke stationsluifel afgerond en tegen de officiële opening midden september zullen ook de laatste details helemaal klaar zijn. Lien en Olivier zijn alvast in de wolken met het eindresultaat. “Het is niet evident om voor jezelf te bouwen, maar onze doordachte keuzes zijn uitstekend uitgedraaid. Ons nieuwe kantoor illustreert helemaal waar we voor staan. Bovendien krijgen we van buitenstaanders en passanten veel positieve feedback over het exterieur. Onze uitgekiende ingrepen en de toegepaste materialen – onder meer de TECTA Texture leien van Cedral – vallen dus duidelijk in de smaak.”

 Graag meer informatie voor een project?

Download brochures

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun brochure gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen. Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Wanneer je brochures downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Neem contact op met Cedral

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Meer projecten van Cedral

Toon alles

Gerelateerde producten

ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan