S&P: huizenprijzen stijgen verder

29 juli 2014, 9:40
De Nederlandse huizenprijzen zullen zeker tot en met 2016 blijven stijgen. Deze voorspelling doet kredietbeoordelaar Standard & Poor's (S&P) in zijn maandag verschenen kwartaalrapport over de Europese huizenmarkt.

S&P verwacht voor dit jaar en volgend jaar een stijging met twee procent en voor 2016 een groei van 2,5 procent.

De snelle groei van de huizenverkoop en licht stijgende huizenprijzen zijn volgens het bureau te danken aan een verbetering van de economische situatie, toegenomen betaalbaarheid van de huizen, meer stabiliteit in de hervormingen van het fiscale beleid en een beperkt huizenaanbod.

Ondanks dat een grotere vraag naar huizen de prijzen op de korte termijn ondersteunen, voorziet S&P nog wel enkele moeilijkheden voor een sterk langetermijnherstel van de Nederlandse huizenmarkt.

Relatief bescheiden herstel
Zo verwacht de kredietbeoordelaar een voor Nederland nog relatief bescheiden herstel van de economie in 2015 en 2016. Verder zal de verandering van de regeling op hypotheken de leningen ten behoeve van huizen beïnvloeden.

Gesteund door een 'zeer gunstig monetair beleid door de centrale banken' ziet S&P op de meeste Europese markten momenteel een herstel van de huizenprijzen.

Het bureau voorziet de hoogste groei van prijzen in het Verenigd Koninkrijk (met een plus van zeven procent) en in Duitsland en in Ierland (beiden plus vier procent). ,,Een daling voorspellen wij echter voor Frankrijk (min vier procent), gevolgd door Spanje en Italië (beiden min 2 procent).''

België
Volgens het rapport zal de groei van de huizenprijzen in België licht afnemen, met een plus van een procent dit jaar, naar 0,5 procent volgend jaar. Pas in 2016 zal er weer sprake zijn van herstel met een groei met 1,5 procent met het verbeteren van de economische situatie.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Gisteren, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Gisteren, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Gisteren, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

3 juli, 5:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Gisteren, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Gisteren, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Gisteren, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Gisteren, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Gisteren, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan