Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations
Copyright: New Generations

Boek met 95 portretten van jonge Europese architectuurstudio's

6 december 2022, 17:14
Het platform New Generations, dat jonge Europese architectuurstudio’s met elkaar verbindt en hun zichtbaarheid probeert te vergroten, heeft een nieuw boek gepubliceerd. Emerging European Practices geeft middels korte interviews een beeld van de aanpak en ontwikkelingen van 95 studio’s.

New Generations is een Europees platform dat zich buigt over de veranderingen die zich sinds de economische crisis van 2008 hebben voorgedaan in de architectuurpraktijk. Het platform onderzoekt de wijze waarop pionierende jonge architectuurstudio’s op Europees niveau actief zijn en probeert hen te ondersteunen in hun zichtbaarheid.

Sinds 2013, toen architect Gianpiero Venturini (Itinerant Office) het initiatief nam tot New Generations, zijn meer dan 500 Europese opkomende studio’s op een of andere manier betrokken bij culturele projecten en evenementen van het platform. Dat loopt uiteen van betrokkenheid bij architectuurfestivals, tentoonstellingen, open oproepen en workshops tot video-interviews en publicaties.

Studioprofielen
In 2020 begon New Generations met een online publicatieplatform. De architectuur-professionals die aan het netwerk zijn verbonden verkregen daarmee een nieuwe mogelijkheid om hun zichtbaarheid te vergroten en ideeën te delen met een breder publiek. Deze ‘Studio Profiles’ hebben nu in bewerkte vorm hun weg gevonden naar een papieren publicatie.

Het boek ‘Emerging European Practices’ presenteert een selectie van 95 studioportretten. Een serie korte interviews geeft de lezer een beeld van de aanpak van de architectuurstudio’s, hun eerste stappen, huidige werkvelden en de toekomstige uitdagingen.

De gepresenteerde bureaus komen uit alle hoeken van Europa: de Scandinavische tot de Mediterrane landen, van Oost- tot West-Europa. Uit Nederland zijn bijvoorbeeld Lagado architects, Kumiki en The New Raw vertegenwoordigd; als Belgische architecten komen Traumnovelle, Notan Office, aparicio/eeraerts, Generiek en Morales Finch aan het woord.

Het boek is hier te verkrijgen.

Emerging European Practices (2022), Gianpiero Venturini (redactie, met ondersteuning van Pablo Ibáñez Ferrera en Akshid Rajendran). 248 pagina’s, 120 x 256 mm, zwart-wit digitaal geprint op 100gr gerecycled papier. Engelstalig. Oplage 300 exemplaren. 26 euro.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Win tickets voor filmvertoning ‘Universal Language’

Gisteren, 16:51

Archiprix 2025 kent vier winnaars en twee eervolle vermeldingen

Gisteren, 15:42

Zes nominaties voor Zoetermeerse Gemma Smid Architectuurprijs 2025

Gisteren, 14:00

Arons en Gelauff en Civic Architects presenteren ontwerp The Emerald in Bajeskwartier

Gisteren, 11:17

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

Gisteren, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

Gisteren, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15

Utrechters zien tram Merwedelijn liefst verdiept of in tunnel

16 juni, 9:00

Voorlopig weinig hoop voor gepauzeerde infrastructuurprojecten

16 juni, 8:45

Amsterdam: per 1 juli vergunning nodig voor wonen in middenhuur

12 juni, 5:46
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan