Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Ronald Tilleman
Copyright: Plattegrond. ScilderScholte architecten

Winkelinterieur als tempel voor collectie

12 november 2015, 15:52
De winkel van Zens Lifestyle in Amsterdam is voor dit Aziatische designmerk de eerste in Europa. Met het ontwerp voor het winkelinterieur heeft SchilderScholte architecten onlangs een internationale interieurprijs gewonnen.

De vestiging van Zens Lifestyle aan de Oudezijds Voorburgwal in Amsterdam is slechts 32 vierkante meter groot. SchilderScholte architecten heeft in opdracht van Zens Europe het interieur ontworpen. De architecten streefden naar een ruimte die "bijna sacraal aandoet, als reactie op de geraffineerde eenvoud van de collectie".

Zacht blauw en goud
Het aanzicht en de sfeer van de winkel worden voor een belangrijk deel bepaald door de honderden, zacht blauwe houten balkjes, hangend vanaf het plafond en langs de wanden. Ovale uitsparingen in de balkjes langs de wanden creëren ruimte voor kasten, waarin het minimalistische vormgegeven glaswerk en serviesgoed wordt gepresenteerd.

Op de winkelvloer staan drie, eveneens ovale, displays met verlichte matglazen bovenbladen. Het matteren van de glazen bovenbladen en het transparant beitsen van de houten balkjes is geïnspireerd op het - voor Oost-Azië kenmerkende - groenblauwe, halfdoorschijnende glazuur van een aantal producten uit de collectie van Zens.

Dezelfde kleur is gekozen voor de rubbervloer en is dekkend toegepast op de ombouw van de displays. Als contrast zijn de legplanken en ovale achterwanden van de kasten afgewerkt met echte goudverf. Doordat die op de wanden richtingloos is aangebracht ontstaat er volgens de architecten, zelfs bij ledlicht, een levendig lichtspel.

Grid met golven
SchilderScholte architecten heeft nauwkeurig een grid uitgezet in de bestaande ruimte, van waaruit plafond en kastenwanden zijn opgetrokken. Doordat de plattegrond een parallellogram is, was dit niet eenvoudig. Bovendien moest het bureau rekening houden met twee bestaande deuren, de grote etalageruit, een moerbalk, leidingen en radiatoren.

De maat van de producten bepaalde de benodigde strekkende meters en de schapindeling en -hoogte. Om dit maatwerk te kunnen leveren is het grid in de ontwerpfase enkele malen gecorrigeerd aan de hand van nieuwe inzichten. Dat resulteerde ook in de markante hangende curve boven de verkoopbalie en de opwaartse curve bij de voordeur.

Theeschildering
Een blikvanger is de wandschildering in natuurlijke tinten. De architecten kwamen op het idee om de achterwand uit te voeren als een 'behangsel', zoals die vroeger in Amsterdamse grachtenpanden wel werden toegepast.

Ze vroegen kunstenaar Roger Cremers een schildering te maken op een voorgespannen achterwand van vlamwerend katoen. Het werk is een abstracte weergave van theebladeren, geschilderd met sterk geconcentreerde thee.

Interieurprijs
De winkel van Zens Lifestyle in Amsterdam opende eind 2014 de deur. Vorige week heeft SchilderScholte architecten voor dit project de Business Retail award bij de Duitse Finest Interior Awards 2015 gekregen. Het Rotterdamse bureau ontving daarnaast een award voor het kantoor van de Sterk Werk Communicatie Groep.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

3 uur geleden

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

4 uur geleden

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

Vandaag, 10:15

Fenix, kunstmuseum over migratie, opent zijn deuren

Vandaag, 08:30

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

2 uur geleden

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

Vandaag, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

Gisteren, 17:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

Gisteren, 09:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan