Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Copyright: Arjen Schmitz
Bestaande winkel met uitbreiding
Copyright: Maurice Mentjens
Plattegrond
Copyright: Maurice Mentjens
Doorsnede AB
Copyright: Maurice Mentjens
Doorsnede BCD
Copyright: Maurice Mentjens
Accessoire-rek
Copyright: Maurice Mentjens
Kledingrek
Copyright: Maurice Mentjens

Maurice Mentjens ontwerpt minimalistische achtergrond voor luxe modemerken

26 november 2019, 14:55
In opdracht van de onderneming Labels in Sittard heeft Maurice Mentjens een uitbreiding van de winkel ontworpen. Een minimalistisch, betonnen interieur vormt een indrukwekkend fond voor de gepresenteerde luxe en avantgardistische mode.

Het in Sittard gevestigde Labels biedt collecties van vooraanstaande ontwerpers als Balenciaga, Bottega Veneta, Comme des Garçons, Maison Margiella, Raf Simons, Rick Owens en Moncler. Maurice Mentjens ontwierp in 2008 het bestaande interieur en kreeg nu de opdracht om een concept voor de uitbreiding te ontwikkelen.

De enigszins verborgen ligging aan een binnenplaats verhoogt voor wie de winkel nadert het gevoel van exclusiviteit. Bezoekers komen vanaf de binnenplaats binnen via een schuifdeur in een glazen pui. Vervolgens stappen ze een ruimte binnen die het midden houdt tussen een bunkerachtige en een industriële sfeer.

Rauwe schoonheid
In de nieuwe ruimte van 60 m2 vormt een minimalistisch interieur een scherp contrast met de luxe accenten. De rauwe schoonheid van de betonnen muren en het plafond steekt af tegen de spiegels en de details van glas en staal.

Midden in de langgerekte winkel staat de blikvanger van het interieur: een glazen accessoire-rek met spiegelende dragers, ingeklemd tussen vloer en plafond. Langs de kale muren strekken zich ranke stalen rekken en lage, betonnen platforms. Over de lengte van de ruimte lopen twee witte ledstrips, die lijken te zweven onder het plafond.

Bij de glazen façade die uitzicht biedt op de binnenplaats bevindt zich de vrijstaande betonnen toonbank, afgedekt met een glazen plaat. De grijze gietvloer vormt een goede aanvulling op de betonnen afwerking.

Spiegelingen
Mentjens heeft spiegels gebruikt om het gevoel van ruimte te vergroten en het daglicht tot diep in het interieur te weerkaatsen. Achter de spiegelwand bevinden zich drie kleedkamers. Bij het openen van de deuren dringt een roze gloed in het interieur, die een bijzonder accent tegenover het koele beton zet.

De spiegelende zuilen van het accessoire-rek vermenigvuldigen de uitgestalde voorwerpen en delen van het interieur. Het rek bestaat uit extra helder spiegelglas en glazen legplaten met afgeronde hoeken.

Groeven in de zuilen maken een flexibel gebruik mogelijk; in plaats van de legplanken kan bijvoorbeeld ook een transparante vitrine met een paspop worden toegepast. De glasplaten of vitrines kunnen ook volledig worden verwijderd, om een doorgang te creëren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Schreuder College door Atelier PRO: een gewone school voor speciaal onderwijs

Vandaag, 16:44

Omgevingsvergunning nieuwbouwproject Groei! onherroepelijk

Vandaag, 12:00

Zeven nominaties BNA Beste Gebouw van het Jaar 2025

Vandaag, 09:40

Beschut wonen in een coulissenlandschap

28 maart, 9:30

4,5 miljoen euro subsidie voor isoleren Amsterdamse monumenten

Vandaag, 14:50

Prijzen nieuwbouwkavels opnieuw gestegen

Vandaag, 14:24

Wateroverlast en bodemdaling kunnen woningbouw bedreigen

27 maart, 10:36

Organisaties willen sneller actie van politiek in stikstofcrisis

27 maart, 10:02

Kampen begint kort geding tegen Enexis om aansluiting schoolgebouw

26 maart, 10:56

Ballast Nedam ziet nettowinst en omzet stijgen

25 maart, 4:37
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan