Copyright: Zens Lifstyle Design, SchilderScholte architecten. Ronald Tilleman
Copyright: Zens Lifstyle Design, SchilderScholte architecten. Ronald Tilleman
Copyright: Zens Lifstyle Design, SchilderScholte architecten. Ronald Tilleman
Copyright: Zens Lifstyle Design, SchilderScholte architecten. Ronald Tilleman
Copyright: Sterk Werk Communicatie Groep, SchilderScholte architecten. Matthijs Borghgraef
Copyright: Sterk Werk Communicatie Groep, SchilderScholte architecten. Matthijs Borghgraef
Copyright: Sterk Werk Communicatie Groep, SchilderScholte architecten. Matthijs Borghgraef
Copyright: Sterk Werk Communicatie Groep, SchilderScholte architecten. Matthijs Borghgraef

Vier Nederlandse winnaars bij Duitse interieurprijzen

11 november 2015, 15:04
Twee prijzen heeft SchilderScholte architecten in de wacht gesleept bij de Finest Interior Awards 2015 in Berlijn. Ook concrete, Kees Marcelis Studio Arnhem en Feadship behoren tot de Nederlandse winnaars van de internationals prijs.

SchilderScholte architecten werd bekroond voor de interieurontwerpen van de Zens Lifestye Design showroom en het kantoor van de Sterk Werk Communicatie Groep. De interieurs werden verkozen in respectievelijk de categorieën 'Business Retail' en 'Interior Design with Colour'.

Sterk kleurgebruik
Het kantoor van Sterk Werk aan de Veerhaven in Rotterdam is bekroond vanwege het gedurfde gebruik van kleur. De kantoorruimte is opgedeeld in twee verblijfsgebieden door een indrukwekkend 32 meter lang en meer dan 3 meter hoog element, een ruimtescheidende sculptuur uit honderden witte en oranje Ikea-tafeltjes.

Oranje, de ‘corporate colour’ van Sterk Werk, is gecombineerd met wit- en grijstinten. Het met oranje ingelegde vloerpatroon is een weergave van de skyline van Rotterdam en loopt met de ruimtescheiding mee. Zo heeft SchilderScholte architecten een relatie gecreëerd tussen het horizontale en het verticale beeld.

Schildering met thee
De met een Business Retail award bekroonde showroom is de eerste van het Aziatische merk Zens Lifestyle Design in Europa. De bescheiden showroom, gelegen aan de Oudezijds Voorburgwal in Amsterdam, oogt van buiten af "als een klein heiligdom", aldus het architectenbureau, "De perfecte ambiance voor de geraffineerde producten van dit designmerk."

De ruimte is bijzonder klein en heeft slechts een enkel raam. Met bovendien een beperkte budget hebben de eigenaar en de architecten een showroom willen realiseren die toch impact heeft. Opvallend is de wandschildering, die is gemaakt met geconcentreerde thee.

Prijzen voor Pani
De afgelopen maanden heeft SchilderScholte architecten meer prijzen in ontvangst mogen nemen. Hun ontwerp voor de Pani ambachtsschool in Bangladesh is bekroond met de 2015 AZ Award in Toronto, Canada (Best Architecture under 1.000 square metres), de Dutch Design Award in de categorie ‘Habitat’ en een Silver Medal in de categorie ‘Public’ van de Asia Architecture Award in Istanbul, Turkije.

Meer Nederlanders
Bij de Duitse Finest Interior Awards 2015 werd ook concrete bekroond in de categorie Business Restaurant met het restaurant voor de Bijenkorf in Eindhoven. Voor het In Person Hoofdkantoor in Enschede kreeg Kees Marcelis Studio Arnhem de eerste prijs in de categorie Business Office.

Feadship uit Haarlem won in de categorie Private Yacht Under 50 Meters met het ontwerp Como. De prijs beloont interieurarchitecten, -ontwerpers en -inrichters voor hun creativiteit in nieuwe of gerevitaliseerde projecten.

Binnenkort publiceert Architectenweb uitgebreider over het winkelinterieur van de Zens Lifstyle Design-winkel, ontworpen door SchilderScholte architecten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Solotentoonstelling ‘Momentum of Light’ van Iwan Baan in Museum Kranenburgh

Vandaag, 16:40

i29 realiseert eerste Câpsula tiny houses op Twents landgoed

Vandaag, 14:03

TconcepT ontwerpt modulaire hub voor Tango

Vandaag, 11:45

Plastic Whale wil drijvend grachtenpand van PET-flessen bouwen

Vandaag, 11:08

Urgenda helpt boeren opnieuw met biodiverse akkers

Vandaag, 17:27

Rekenkamer: mislukken aardgasvrije wijk Utrecht was te verwachten

Vandaag, 15:40

Advies STOER: tel vliegtuiggeluid niet mee voor woningbouw bij Schiphol

24 april, 5:17

Keijzer: komende tien jaar 85.000 woningen minder door coalitiedeal

24 april, 11:09

Makelaars bezorgd over huurmarkt: veel minder woningen verhuurd

24 april, 9:10

Kabinet wil meer plekken zoeken om naar aardgas te boren

23 april, 4:40
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan