Rotterdams paviljoen blikvanger World Expo

22 december 2008, 10:53
Rotterdam toont met een spectaculair ontwerp op de World Expo in Shanghai in 2010 hoe je veilig onder de zeespiegel kunt leven. Het Rotterdamse paviljoen bevat een heuse dijk, een waterplein, bolvormige verblijven en een zes meter hoge waterprinter waar in het neerstortende water tekstboodschappen verschijnen. Met een kunstmatige wolk worden extreme weersituaties nagebootst waarbij het vernuftige waterplein onderloopt en soelaas biedt.

De gemeente Rotterdam heeft gekozen voor het ontwerp van de Willem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam. Een afvaardiging van de ontwerpers is net teruggekeerd van een bezoek aan China. ‘Rotterdam Waterstad’ is de Rotterdamse bijdrage aan Urban Best Practices Areas. Naast de landenpaviljoens toont een selectief gezelschap steden hier hoe ze vernieuwend en duurzaam omgaan met stadse problemen. De World Expo begint op 1 mei 2010 en er worden 70 miljoen bezoekers verwacht.

In China presenteert Rotterdam zich als kenniscentrum voor watermanagement en als een aantrekkelijke woonstad die interessante investeringsmogelijkheden biedt. De deelname aan de World Expo maakt onderdeel uit van het programma Rotterdam Climate Proof (RCP) dat de stad in 2025 klimaatbestendig moet maken. RCP biedt extra kansen voor een aantrekkelijke stad om te wonen, te recreëren, te werken en te investeren. RCP werkt daarbij samen met diverse organisaties, zoals de waterschappen, kennisinstellingen en het bedrijfsleven.

Het stadsbestuur ziet water niet langer als een bedreiging maar als een economische kans. Het pakket klimaatmaatregelen stimuleert de innovatie bij bouwbedrijven, architecten en bedrijven die zich bezig houden met watermanagement.

Centraal in het ontwerp voor Shanghai staan water, klimaat, waterbescherming en innovatie. Zo zorgt het waterplein – een Rotterdamse vinding - bij hevige regenbuien voor de afvoer van water waardoor straten niet meer blank staan. In drogere tijden doet het plein dienst als speelplaats. Met de prominente plek voor een dijk straalt Rotterdam uit dat de stad een veilige plek is ondanks de lage ligging. De bezoeker krijgt de kans te ervaren wat wonen onder de zeespiegel betekent: er zijn lichtprojecties, geluidseffecten en theatereffecten om het zo realistisch mogelijk te maken. Een kunstmatige wolk, die afhankelijk van het gewenste weer van kleur verandert, laat het waterplein echt onderlopen. Met de realisatie van het ontwerp is een kleine 1,3 miljoen euro gemoeid.

Bron: Gemeente Rotterdam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Transformatie kantoor naar woongebouw Het Veem in Hengelo voltooid

Gisteren, 15:54

Definitief ontwerp voor raadzaal gemeente Amsterdam door De Twee Snoeken

Gisteren, 10:45

Voormalige telefooncentrale herbestemd tot woon-werkgebouw met optopping

18 juni, 4:15

Rijksmonumentale Schiedamse branderij krijgt herbestemming als boetiekhotel

18 juni, 12:55

Prominente ontwikkelaars committeren zich aan bouw biobased woningen

Gisteren, 09:42

BoogieWood winnaar van de eerste Gouden Hijskraan

18 juni, 5:31

Den Haag wil eigen warmtebedrijf oprichten

18 juni, 10:09

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

17 juni, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

17 juni, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan