Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Nederland brengt cultuur naar Shanghai

26 oktober 2009, 16:13
Nederland opent volgend jaar in de Chinese stad Shanghai een tijdelijk cultureel centrum. In maart gaan in het hart van de metropool de deuren open van het Dutch Culture Centre, waar Chinezen zes maanden lang terecht kunnen voor Nederlandse tentoonstellingen en voorstellingen op het gebied van dans, muziek, theater, literatuur, film en games.

Het centrum is een aanvulling op het Nederlandse paviljoen op de Wereld Expo 2010 in Shangai.

Nederland huurt voor het centrum een 100 meter lange oude fabriekshal uit de jaren veertig, liet zakelijk leider Martijn Sanders maandag weten bij de presentatie in Amsterdam. Het Dutch Culture Centre bevat een tentoonstellingsruimte van 400 vierkante meter en een theater voor ongeveer driehonderd personen.

De voertalen zijn Engels en Chinees en de tentoonstellingen zijn gratis toegankelijk.

Het Nederlands cultureel centrum hoopt 75.000 bezoekers te trekken. ,,We richten ons op Chinese geïnteresseerden in kunst en cultuur", aldus Sanders. Het gaat dan om de Chinese middenklasse, studenten, jongeren, kunstenaars en mensen die werkzaam zijn in de creatieve sector.

Het Dutch Culture Centre kost bijna 2 miljoen euro, bijeengebracht door onder andere het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (de opdrachtgever) en de grote steden in Nederland.

Er staan zeven verschillende tentoonstellingen op het programma, onder andere over design, mode, architectuur en beeldende kunst. Het Nederlands Blazers Ensemble, Nederlands Dans Theater II en het Matangi Quartet zijn enkele van de gezelschappen die zullen optreden in het centrum.

Volgens Sanders heeft Nederland de vrije hand met het programma. ,,We moeten onze gastheer niet provoceren, maar we gaan controverses niet uit de weg.''

Zo zijn er tentoonstellingen te zien over consumentisme en de overbevolking in steden.

De Wereld Expo in Shanghai vindt plaats van 1 mei tot 1 november. Op de wereldtentoonstelling, de grootste ooit, zijn 189 landen en bijna vijftig internationale organisaties vertegenwoordigd.

Nederland geeft acte de présence met het paviljoen Happy Street, een zich omhoog cirkelende straat met 26 kleine huisjes in verschillende Nederlandse bouwstijlen. De organisatie van de Expo rekent op 70 miljoen bezoekers, waarvan naar schatting 10 procent een stop zal maken bij het Nederlandse paviljoen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

2 uur geleden

Bouw gestart van autovrij buurtje in Oss naar ontwerp van KCAP

4 uur geleden

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

Gisteren, 14:42

De Playlist: Catherine Visser, Daan Bakker en Fransje Hooimeijer zijn een kamerensemble

Gisteren, 12:15

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap