Nederland opent cultuurhuis in Shanghai

5 maart 2010, 8:40
Met de opening van het Dutch Culture Centre in Shanghai is zaterdag een begin gemaakt met de Nederlandse inbreng voor de World Expo 2010. Nederland is daarmee het eerste land dat zich, ruim twee maanden voor de officiële opening van de wereldtentoonstelling, in China manifesteert.

Door de afwezigheid van de afgetreden PvdA-minister Ronald Plasterk (Cultuur) was het zaterdag voormalig Concertgebouwdirecteur Martijn Sanders die het publiek als eerste welkom heette in het cultuurhuis. De ruimte is gevestigd in een 100 meter lange, gerenoveerde fabriekshal uit de jaren veertig.

Sanders was de samensteller van het programma. De komende zes maanden biedt het gebouw ruimte aan in totaal zeven exposities en 75 optredens van Nederlandse en Chinese kunstenaars op het gebied van architectuur, fotografie, podiumkunsten en populaire muziek.

De openingstentoonstelling 'Taking a stance', waarin het werk van acht vooraanstaande Nederlandse en Chinese ontwerpers samenkomt, is verzorgd door het Nederlands Architectuur Instituut (NAI).

Zo toont architect Rem Koolhaas het ontwerp van zijn 'Supertheater' in Taipei, een gigantisch grootstedelijk gebouw op palen waarin drie theaterzalen onderling verbonden zijn en in verschillende combinaties 'geschakeld' kunnen worden.

Kunstenaar Ai Weiwei, die onder meer meewerkte aan het ontwerp van het Olympisch 'Vogelnest'-stadion in Peking, komt door zijn activistische houding geregeld in botsing met de Chinese autoriteiten.

Ook hij heeft een plek gekregen in de openingstentoonstelling. Met zijn werk van in marmer uitgevoerde historische deuren lijkt hij een knipoog te willen geven naar de voorliefde voor protserigheid in het huidige China.

Het cultuurhuis, dat bijna 2 miljoen euro kostte, wordt betaald door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de grote steden en de Randstadprovincies. Het moet tot 1 november minstens 75.000 bezoekers trekken.

De Nederlandse deelname aan de Shanghai World Expo bestaat uit een drietrapsraket: op 1 mei opent Nederland namelijk het Expo-paviljoen Happy Street. Daarnaast heeft de stad Rotterdam een eigen paviljoen op de Expo. De Nederlandse consul-generaal Erik Verwaal: ,,Nederland presenteert zich in drieën: één straat, één stad en één cultuurhuis."

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Nudus en Sweco Architects presenteren stedenbouwkundig ontwerp voor mogelijke nieuwe campus ASML

18 minuten geleden

Antonia Schreiber wint Kazerne Design Award 2025 met circulair pleistermateriaal

Gisteren, 12:15

Nai010 presenteert architectuurgids Gebouwen door Vrouwen in Rotterdam

Gisteren, 11:31

AFFR biedt voorpremière van film Universal Language tijdens Rotterdam Architectuur Maand

Gisteren, 10:15

Ministerie onderzoekt oorzaak van daling nieuwbouwvergunningen

Gisteren, 13:29

PBL: klimaatplannen Hermans onvoldoende voor klimaatneutraal 2050

Gisteren, 10:04

MOB erkent noodzaak Binnenhofrenovatie, maar hekelt geitenpaadjes

14 mei, 5:51

Aantal vergunningen voor tijdelijke woningen weer fors gestegen

14 mei, 9:39

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

13 mei, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan