Innovatieve aanbesteding door Atelier PRO

30 mei 2008, 16:26
Het Haagse bureau Atelier PRO heeft voor de nieuwbouw van het Gemeentehuis Bronckhorst een aanbesteding opgezet die sterk afwijkt van de standaard aanbestedingsprocedures. De procedure valt echter wel binnen de kaders van de mogelijkheden voor Europese aanbestedingen.

Het innovatieve zit hem in een combinatie van het verlagen van de transactiekosten voor de inschrijvers door het aanleveren van hoeveelhedenstaten en het meewegen van de te verwachten houding van de aanbieder. Deze laatste weging is ook letterlijk geprijsd bij de beoordelingen van de inschrijvingen, waarbij de aanbieder positieve en negatieve beoordelingen kon ontvangen voor ondermeer de te verwachten optimalisaties en het te verwachten meer- en minderwerk. In de verdere afhandeling van het contract worden de opbrengsten van de optimalisaties tussen opdrachtgever en inschrijver verdeeld, in die gevallen waar het project onder het bouwbudget kan worden uitgevoerd. Daarnaast zal in deze fase ook een ‘stroppenpot’ worden beheerd waarbij opdrachtgever en aanbieder delen in het restant van de stroppenpot bij einde werk. Met betrekking tot het verzamelen van de hoeveelheden, voeren bij traditionele aanbestedingen meerdere inschrijvende aannemers afzonderlijk dezelfde werkzaamheden uit. Dit geldt niet alleen voor de inschrijvers, maar ook voor de onderaannemers en leveranciers, die de onderdelen, welke niet tot de eigen expertise van de aannemers behoren.

Het Gemeentehuis Bronckhorst is op het definitief ontwerp aanbesteed. Atelier PRO heeft in samenwerking met de door haar gecontracteerde adviseurs de hoeveelhedenstaat opgesteld. De voordelen van deze methode ten opzichte van een traditionele aanbesteding zijn onder andere de tijdwinst ten aanzien van benodigde rekentijd en de vroegtijdige zekerheid binnen een bandbreedte met betrekking tot bouwkosten. Ook het vervroegen van inbreng van de uitvoerende partij ten behoeve van optimalisatie in bestekfase, het creëren van committent van de uitvoerende partij en het verlagen van de transactiekosten voor de aanbieder zijn voordelen van deze nieuwe vorm van aanbesteden.

In de huidige markt moeten deze voordelen leiden tot een vergroting van het animo tot inschrijving door uitvoerende partijen en vroegtijdige zekerheid ten aanzien van de bouwkosten vooraf, aan en tijdens de uitvoering.

Bron: Bron + beelden: Atelier PRO

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Hedwig Heinsman toont 3D-geprinte optoppingen tijdens Architectuurbiënnale Venetië

Gisteren, 16:13

Robuust en energiezuinig depotgebouw voor Utrechtse collecties

Gisteren, 14:10

EGM architecten weerspiegelt merkidentiteit The Magnum Ice Cream Company in interieur hoofdkantoor

Gisteren, 11:21

Eerste grootschalige houten woongebouw van Rotterdam opgeleverd

Gisteren, 08:02

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: aanleg windmolens op land stokt

Gisteren, 12:03

Sociale veiligheid TU Delft volgens peiling nog ver te zoeken

12 mei, 5:20

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

12 mei, 10:14

Woningcorporaties dreigen met juridische stappen om kabinet aan afspraken te houden

8 mei, 4:20

Kamernet: studentenkamer is ruim zes procent duurder dan vorig jaar

8 mei, 12:27

Herstel ‘onveilige’ vloer waterschapskantoor kost ruim tien miljoen

8 mei, 11:24
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan