Producten
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: RoosRos Architecten, Lucas van der Wee
Copyright: Eromesmarko
Copyright: Eromesmarko
Copyright: Eromesmarko
Copyright: Eromesmarko
Copyright: RoosRos Architecten
Copyright: HEVO
ProducttagsAANUIT

Nieuwbouw Alfrink- en Sprongcollege Deurne

Vandaag, 00:00
Ruimtelijk spektakel met veel licht en lucht. De nieuwbouw van Alfrink- en Sprongcollege is een prachtige compositie van verschillende onderwijsruimtes in een compact gebouwvolume.

Beide scholen huizen onder één dak, maar behouden elk hun eigen identiteit en faciliteiten. Het gebouw heeft een bruto vloeroppervlak van 5.462 m², verdeeld over drie bouwlagen met diverse praktijklokalen.

Het ontwerp voor de nieuwbouw is zorgvuldig afgestemd op de wensen van de opdrachtgevers. De locatie, identiteit en toekomstige flexibiliteit waren belangrijke thema’s tijdens de ontwerpfase. RoosRos Architecten koos voor een prachtige plek op de bestaande campus, omzoomd door groen en met uitzicht op het water. Elke gebruikersgroep kreeg binnen het ontwerp een eigen plek met een eigen gebouwinvulling en sfeer. De flexibiliteit van  het gebouw is gewaarborgd door een vrij indeelbare plattegrond met een repeterende hoofdstructuur van kolommen.

Ruimtelijk
Architect Roel Kosters licht het proces toe: “Tijdens het ontwerpproces hebben we veel contact gehad met medewerkers van beide scholen. Dit heeft echt geleid tot een beter gebouw. Samen hebben we een compact, overzichtelijk gebouw ontworpen met twee ruimtelijke aula’s en veel daglicht. Het resultaat mag er zijn."

Goed leerklimaat
Bij het ontwerp lag de focus op het creëren van een goed leerklimaat. Zo is de oriëntatie van het gebouw geoptimaliseerd ten opzichte van de zon en de omgeving. De aula ligt op het zuiden, met uitzicht op de campus en sportvelden, terwijl de lokalen aan de noordzijde een rustige plek hebben met uitzicht op een parkje. De materialen en kleuren die zijn gebruikt, zijn rustgevend en duurzaam.

Roel vult aan: “Het interieur, waar ik samen met Martijn van Leeuwen aan heb gewerkt, heeft een lichte, natuurlijke uitstraling met houten kozijnen en trappen. De accentkleuren zorgen voor identiteit en herkenbaarheid in het gebouw. Nu het gebouw in gebruik is, kunnen we zien hoe goed deze keuzes hebben uitgepakt."

Stel jezelf kort voor! Dan weet het betreffende bedrijf wie hun model gedownload heeft.
Wil je niet bij elke download jouw gegevens in hoeven voeren?
Klik dan hier om in te loggen.

Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Downloaden
Wanneer je modellen downloadt op Architectenweb.nl worden relevante gegevens van jou – zoals jouw naam en e-mailadres – met het betreffende bedrijf gedeeld. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.

Locatie

Neem contact op met RoosRos Architecten

Je bent momenteel niet ingelogd. Hierdoor is het alleen mogelijk om meer informatie per e-mail op te vragen. Wil je liever gebeld worden of documentatie per post ontvangen? Klik dan hier om in te loggen.
Heb je nog geen account? Maak dan hier een gratis account aan.
Voornaam
Achternaam
E-mailadres
Opmerkingen
Bij iedere aanvraag worden relevante gegevens van jou gedeeld met het betreffende bedrijf. Meer hierover lees je in ons privacybeleid.
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Meer projecten van RoosRos Architecten

RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
RoosRos Architecten
Toon alles
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan