Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
De Rotterdamse wethouder Pascal Lansink-Bastemeijer (Buitenruimte)
Copyright: Bart Hoogveld
Staat van de Luchtsingel afgelopen dinsdag
Copyright: Paul Swagerman

Wethouder Lansink over sloop Luchtsingel: 'Veiligheid gaat boven alles'

24 oktober 2024, 9:45
De Rotterdamse wethouder Pascal Lansink-Bastemeijer (Buitenruimte) stelt dat hij de tijd niet had om alle betrokkenen eerder te informeren over de vorige week begonnen sloop van de Luchtsingel. De bekende gele loopbrug die het centrum en Rotterdam-Noord met elkaar verbindt is er zo slecht aan toe dat snel ingrijpen nog was om ongelukken te voorkomen. “Veiligheid gaat boven alles”, meldt zijn woordvoerder namens Lansink aan Architectenweb.

“De wethouder had de tijd willen hebben om alle betrokkenen goed te informeren, want de Luchtsingel is ons allemaal dierbaar. Maar de urgentie maakte dat helaas onmogelijk. We zetten alles nu zo snel mogelijk op een rij en zullen de raad informeren over de gang van zaken en de vervolgstappen, waarbij de initiatiefnemers van ZUS en de vele sponsoren uiteraard worden betrokken.”

Architectenweb vroeg de wethouder om een reactie op het dinsdag gepubliceerde interview met Kristian Koreman van ZUS, die zegt totaal verrast te zijn door het besluit van de gemeente om de Luchtsingel grotendeels af te breken. Hij wijt het besluit tot de plotse afbraak aan gemeentelijke instanties die langs elkaar heen werken en een wethouder (Lansink) die geen gevoel heeft voor de betekenis van de brug voor Rotterdam en daarbuiten.

Raadsvragen
Dinsdagavond hebben de Rotterdamse gemeenteraadsfracties van GroenLinks, ChristenUnie, D66 en de PvdA raadsvragen gesteld over de sloop van de Luchtsingel. De genoemde partijen willen onder meer weten waarom de beslissing tot sloop zo plotseling is genomen, waarom er niet duidelijk over is gecommuniceerd richting de betrokken partijen en in hoeverre het mogelijk was om de brug te behouden in zijn huidige staat.

Voor de beantwoording van raadsvragen geldt een maximale termijn van zes weken. In zijn toelichting op het sloopbesluit vorige week meldde Lansink dat de ‘kritische dragende delen’ van de Luchtsingel sinds begin dit jaar zo zijn verslechterd door houtrot en verzakkingen dat met name het deel boven de Schiekade niet open kan blijven. Volgens de wethouder zijn de overspanningen in drie maanden tijd ruim vijf centimeter doorgezakt, terwijl bij dit soort bouwwerken 0,5 cm per jaar als het maximum geldt.

De Luchtsingel wordt in vier fasen ontmanteld. Vorige week is begonnen met de sloop van het deel bij de Raampoortstraat. Kleine delen blijven wel behouden, zoals de trap bij Biergarten, de trap en bordes naar het voormalig Shellgebouw en een deel bij het toekomstige Hofbogenpark.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Playlist: neomelodico voert Rookje Meijerink naar Napels

1 uur geleden

MoederscheimMoonen Architects draagt bij aan gebiedsontwikkeling De Glasfabriek

Gisteren, 16:03

Nieuw eenheidsbureau overgedragen aan Haagse politie

Gisteren, 14:39

Gerenoveerd en uitgebreid schoolgebouw wordt nieuw onderkomen Kromme Rijn College

Gisteren, 12:01

Opzetten Gelders Museum kost volgens eerste prognose 7,8 miljoen

43 minuten geleden

Extra hulp bij verduurzaming huizen in Groningen en Noord-Drenthe

Gisteren, 13:12

Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

Gisteren, 09:19

Verzekeraars: Nederland moet beter voorbereid zijn op extreme neerslag

14 juli, 1:00

Amsterdam schrijft openbare selectie uit voor kavel 10C in Sluisbuurt

14 juli, 10:47

Daan Roggeveen start als supervisor Buikslotermeerplein

13 juli, 12:19
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap