Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Aan de Juliana van Stolberglaan 1 in Den Haag ontwikkelt het Rijksvastgoedbedrijf een duurzame toren van 76 meter hoog
Copyright: RVB

Bij inkoopplanning stelt RVB maatschappelijk verantwoorde aanpak centraal

5 april 2024, 10:00
Het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) verwacht in 2024-2025 ruim 2 miljard euro aan aanbestedingen uit te schrijven. De inkoopplanning van maart 2024 laat daarbij zien hoe het RVB werk maakt van maatschappelijk verantwoord inkopen: circulair, stikstofarm en energiezuinig zijn belangrijke aandachtspunten. Naast duurzaamheid is veilig werken een punt waarop het RVB een voorbeeldrol wil vervullen.

Twee van de duurzame nieuwbouwprojecten die komende tijd worden aanbesteed, zijn de rijkskantoren Monarch IV en Juliana van Stolberglaan in het Beatrixkwartier in Den Haag, zo meldt het RVB. De gebouwen komen er verschillend uit te zien, maar de duurzaamheidsambities zijn vergelijkbaar.

Duurzaam en veilig als norm
Als het aan het RVB ligt, worden beide hoogbouwkantoren zoveel mogelijk gerealiseerd in bio-based materialen zoals hout. Ook zijn voor beide gebouwen de plannen ambitieus wat betreft de energieneutraliteit en flexibiliteit. Met eenvoudige aanpasbaarheid voor nieuwe gebruikers zijn de gebouwen voor een langere periode geschikt voor gebruik.

De twee gebouwen, vooral de Monarch IV, verrijzen op een kleine kavel in de stad. Daarom is het belangrijk dat de bouwers die deze projecten gaan uitvoeren, rekening houden met de bewoners en bedrijven in de omgeving, benadrukt het RVB. “Die bedrijven moeten veilig werken op een klein aantal vierkante meters in binnenstedelijk gebied.”

Voorbeeld in verwarmen
Het RVB heeft nog een ander bijzonder project, niet ver van het Beatrixkwartier, in de planning. Op het dak van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat moeten 600 PVT-panelen komen te liggen: zonnepanelen die niet alleen elektriciteit, maar ook warmte kunnen opwekken. De ambitie is om met die panelen 2.200 gigajoule aan warmte op te wekken – vergelijkbaar met warmte voor zestig huishoudens.

Door aansluiting van de panelen op een warmte-koudeopslag (WKO) in de bodem, kan de opgewekte warmte in de winter worden gebruikt. “Zo kan het ministerie voor een groot deel van de stadsverwarming af en komt er meer capaciteit beschikbaar voor woningen en andere gebouwen”, aldus het RVB.

Volgens de dienst is dit systeem in Nederland niet eerder zo uitgevoerd en kan het ook een voorbeeld worden voor het verwarmen van grote monumentale panden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Woongebouw door van Bergen Kolpa vormt nieuwe markering langs bocht Rotte

1 uur geleden

Gerenoveerd Valkhof Museum heropent deuren op 6 juni

4 uur geleden

Martin Tenpierik pleit bij intreerede TU Delft voor gebouwen die met klimaat meebewegen

Gisteren, 16:00

Cepezed en RDS Partner ontwerpen gebouwen voor universiteit Greifswald

Gisteren, 14:53

Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot zeshonderd miljoen euro

40 minuten geleden

Zuid-Holland stemt in met bouwplannen 285.000 huizen tot 2036

3 uur geleden

Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

Vandaag, 09:48

Limburg houdt vast aan ‘nee’ tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

Gisteren, 17:05

Meer elektriciteit uit fossiele bronnen na jarenlange daling

Gisteren, 13:57

Zuid-Holland vraagt ruimte op stroomnet voor kwart miljoen huizen

Gisteren, 09:19
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan