Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon
Copyright: Synchroon

Bouw 397 huurwoningen in Wisselspoor-gebied Utrecht gestart

30 oktober 2023, 14:16
In het Utrechtse herontwikkelingsgebied Wisselspoor is vorige week gestart met de bouw van 397 huurwoningen. De woningen, die zijn bestemd voor studenten en het sociale segment, maken deel uit van deelgebied 2 tot en met 4 van de gebiedsontwikkeling. Dat melden ontwikkelaar Synchroon en bouwbedrijf Van Wijnen, die als aanvoerders van Team Wisselspoor de eerste bouwfase van de gebiedsontwikkeling voor hun rekening nemen.

In totaal verrijzen er binnen bouwfase 1 van de drie deelgebieden 538 woningen. Het ontwerp voor de verschillende gebouwen wordt verzorgd door de bureaus Arons en Gelauff Architecten, Office Winhov en BETA. De buitenruimte is ontworpen door Delva Landscape Architecture & Urbanism. Albert Herder van Studioninedots is net als bij het inmiddels opgeleverde deelgebied 1 betrokken als supervisor.

Bouwfase 1 van de deelgebieden 2 tot en met 4 zal net als het eerste deelgebied worden ontwikkeld volgens het Cityplot-concept. Ook wordt bestaande bouw gemengd met nieuwbouw. Een verschil is dat er in de nieuwe deelgebieden in hoge dichtheden wordt gebouwd en appartementengebouwen en grondgebonden woningen iets minder door elkaar zijn geplaatst dan in deelgebied 1. Dat heeft er mede mee te maken dat de nieuwe deelgebieden dichter bij het centrum liggen, laat Studioninedots weten.

Nestkasten
Het ontwerp voor de openbare ruimte is afgestemd op de habitatvereisten voor insecten, vogels en andere dieren zoals egels. In de gebouwen worden nestkasten voor verschillende vogelsoorten opgenomen. Ook komt er een spoorpark met een wadi, die zorgt voor buffering van regenwater.

De nu in aanbouw genomen 397 huurwoningen zijn onderverdeeld in sociale huurappartementen van 65 vierkante meter, zelfstandige studentenwoningen (maximaal 36 m²) en studentenkamers (15 m²). De woningen worden naar verwachting eind 2025 opgeleverd.

Op een later moment start de bouw van 141 koopappartementen, die eveneens deel uitmaken van bouwfase 1, meldt Synchroon. In totaal komen er in de deelgebieden 2 tot en met 4 maximaal 1.050 woningen, laat de gemeente Utrecht weten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde video's

Andere nieuwsberichten

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

3 uur geleden

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

4 uur geleden

LAOS landscape urbanism opent tweede vestiging in Utrecht

Gisteren, 15:11

Bouw grootschalige ontwikkeling naast AFAS Live gaat van start

Gisteren, 14:51

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

1 uur geleden

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Vandaag, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

Gisteren, 13:46

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

Gisteren, 11:22

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

19 januari, 5:05

Fonds en meer ondersteuning voor collectieve wooninitiatieven

19 januari, 1:11
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan