Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer
Copyright: Luuk Kramer

Een terughoudende opbouw voor een jaren 60-bungalow

18 september 2023, 16:41
Een bungalow in Krimpen aan den IJssel is naar ontwerp van 8A Architecten uitgebreid met een ingetogen opbouw. Het ontwerp sluit in structuur en kwaliteit aan bij de bestaande bungalow, zonder die te willen kopiëren of ermee te concurreren.

Ten noorden van Krimpen is in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw de wijk Kortland gebouwd. De stedenbouwkundige opzet is ruim en kenmerkt zich door ten opzichte van elkaar verschoven woningen. De architectuur is functionalistisch en vertoont verspringende gevels en boeiboorden, vertelt 8A Architecten.

In het zuidwestelijke deel van deze wijk ligt een buurt met verschillende geschakelde bungalows, die aan de achterkant uitkijken op het water. Voor één van deze bungalows ontwierp 8A een opbouw.

Uitbreiding in stijl
De extra verdieping moest plaats bieden aan twee grotere slaapkamers met eigen badkamer en wc voor de kinderen van het gezin. Een belangrijke eis was om hierbij de opbouw ruimtelijk te verbinden met de eetkamer op de begane grond. Daarnaast was een eis van de opdrachtgevers dat de ruimtelijkheid en lichtinval zouden toenemen.

8A Architecten heeft met zijn ontwerp de structuur en kwaliteit van de bestaande bungalow willen doorzetten in de opbouw, zonder letterlijk te kopiëren. In analogie met de karakteristieke verschuivingen van ruimten in de woningplattegrond (en in de stedenbouwkundige structuur van de wijk) koos het bureau ervoor om de uitbreiding in drie verschoven volumes te verdelen.

De opdeling maakte tegelijkertijd de opbouw visueel kleiner. Ook het feit dat de volumes aan zowel de voor- als de achterkant iets naar achteren zijn geplaatst draagt daaraan bij. Hierdoor valt de opbouw zo min mogelijk en hebben de architecten het beeld van de originele bungalow zoveel mogelijk in ere gehouden.

Verbinding
De drie volumes verschillen in hoogte, met het middelste als hoogste deel. Dit volume vormt de kern van de opbouw met een badkamer, wc en ruime overloop met vide. Hier is de verdieping via een opvallende houten trap verbonden met de begane grond. Aan beide kanten van de kern ligt een volume met de kinderslaapkamers en een logeerkamer.

De gevels van de opbouw zijn uitgevoerd in wit stucwerk. De combinatie van liggende en staande raampartijen sluit aan bij de bestaande architectuur, maar daarbij heeft 8A Architecten gekozen voor een detaillering zonder negge. Dit versterkt de abstractie en soberheid, leggen de architecten uit.

De drie liggende raamstroken van de slaapkamers zijn gecombineerd met een luik, dat naar buiten toe is te openen voor frisse lucht. Twee staande ramen zijn opgenomen in de kern van de opbouw, en zorgen voor ruim binnenvallend daglicht in de vide.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BNA op zoek naar nieuwe voorzitter

37 minuten geleden

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan