Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
De A27 ter hoogte van Amelisweerd
Copyright: Wikimedia Commons / Michiel1972

Utrecht werkt aan alternatief voor verbreding A27

2 februari 2023, 9:30
De gemeente en provincie Utrecht werken aan een alternatief plan om de verbreding van de A27 bij landgoed Amelisweerd tegen te houden. Zij denken onder meer aan rekeningrijden, financiële prikkels om buiten de spits te reizen, de maximumsnelheid verlagen naar 80 km per uur en het inpassen van meerdere, smallere rijbanen in de bestaande betonnen tunnelbak. Al jaren probeert Utrecht het plan van het Rijk de snelweg om de stad Utrecht te verbreden tegen te houden.

De beide overheden presenteerden woensdagavond de opties voor een alternatief plan aan Staten- en raadsleden in het provinciehuis. Provincie en gemeente willen in het najaar een definitief alternatief aan minister Mark Harbers (Infrastructuur) voorleggen.

De verbreding van de Ring Utrecht stuit in de regio op veel weerstand. Bijvoorbeeld omdat er dan veel monumentale bomen moeten worden gekapt. Onder meer naar aanleiding van de protesten en de brede maatschappelijke weerstand heeft het kabinet de regio de mogelijkheid geboden om een alternatief voor deze verbreding uit te werken.

Het Tracébesluit van het kabinet dateert al uit 2006. Sindsdien is er veel veranderd, zeggen omliggende gemeenten en provincie. Vlak bij de ring moeten nieuwe woningen komen. Al die mensen willen zich verplaatsen, zelfs met een verbreding van de A27 loopt het verkeer vast. Er is daarom meer nodig, stellen zij.

Verkeer slimmer verdelen
Provincie en gemeente hebben met diverse deskundigen en betrokkenen gesproken en denken dat verbreding niet nodig is. Wel willen zij de groei van het autoverkeer afremmen, de capaciteit binnen de bak verhogen en verkeer in en rond Utrecht slimmer gaan verdelen (openbaar vervoer, fiets, thuis, reizen buiten de spits). Dit moet niet alleen minder verkeer, maar ook minder uitstoot opleveren.

Gedeputeerde Arne Schaddelee: “Veel van het autoverkeer dat nu over de A27 rijdt, komt uit de stad of uit de buurt. Als we die mensen kunnen stimuleren om met het openbaar vervoer of met de fiets te gaan, of waar mogelijk een andere route te kiezen, dan is er minder nieuw asfalt nodig.” Daar sloot wethouder Lot van Hooijdonk zich tijdens de presentatie bij aan.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten brede school in Beesd voltooid

2 uur geleden

De Playlist: Bart Schipper brengt zijn eerste drum & bass-nummers uit

4 uur geleden

Woongebouw van MIX architectuur wil zowel stoer als zorgzaam karakter uitstralen

Gisteren, 17:21

DP6 breidt verbouwde woning in binnenstad van Delft uit met schildersatelier

Gisteren, 13:27

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

17 minuten geleden

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

1 uur geleden

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

Gisteren, 14:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

Gisteren, 09:20

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

21 juli, 10:51

Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

20 juli, 2:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap