Het stadhuis van Rotterdam
Copyright: Pixabay

Rotterdamse politiek: snel nieuw plan woningbouw Zuid

26 oktober 2022, 16:45
Partijen in de Rotterdamse gemeenteraad willen snel aan de slag met een nieuw bestemmingsplan voor Rotterdam-Zuid, waarin alsnog de bouw van duizenden huizen mogelijk wordt gemaakt. Woensdag vernietigde de Raad van State (RvS) het bestemmingsplan Feyenoord City waarin onder meer de bouw van woningen, infrastructuur en een nieuw Feyenoordstadion stonden getekend.

Coalitiepartij VVD noemt het ‘ongelooflijk jammer dat 4000 huishoudens nu nog langer moeten wachten op een woning’. Door de uitspraak van de RvS ‘moeten we terug naar de tekentafel’. “Het is aan alle betrokken partijen om zo snel mogelijk nieuwe plannen te maken voor de woningbouw en ontwikkeling van Rotterdam-Zuid”, zegt raadslid Diederik van Dommelen.

“Deze uitspraak van de Raad van State voelt als een keiharde tik op de vingers”, aldus de Rotterdamse PvdA. “We zullen opnieuw moeten beginnen en dat is voor de woningnood in Nederland een grote klap. Het college moet zo snel mogelijk nieuwe plannen maken voor woningbouw zonder nieuw stadion. En we roepen het Rijk op om geld beschikbaar te stellen zodat betaalbare woningen gebouwd kunnen worden.”

Debat
50Plus-raadslid Ellen Verkoelen heeft een debat aangevraagd over de ontstane situatie. “De uitspraak van de RvS heeft grote gevolgen voor Rotterdam. We willen daarover graag snel in gesprek met de wethouder”, aldus Verkoelen.

Wat haar betreft komt er een gemeentelijke enquête naar het proces rond de totstandkoming van het bestemmingsplan. “Hier moeten we toch met z'n allen van willen leren. Zoek dit tot op de bodem uit hoe dit zo fout heeft kunnen lopen en leer ervan in volgende grootschalige projecten. Vooral het gemeentebestuur die de belastingcenten van de inwoners beheert moet dit willen.”

‘Die woningen moeten er komen’
“Linksom of rechtsom, die woningen moeten er komen”, zegt Bart van Drunen, de fractievoorzitter van Leefbaar Rotterdam. Dat is de grootste partij in de raad. “We snappen de uitspraak omtrent het voetbalstadion. Ook wij oordeelden in december 2020 dat de businesscase niet rond was. De echte verliezers zijn al die mensen die op een prachtige locatie op Zuid konden gaan wonen.”

Van Drunen hoopt dat er in Rotterdam ‘een geitenpaadje’ kan worden gevonden om ‘desnoods op kleine schaal’ toch op korte termijn woningen te bouwen in het gebied. Optimistisch is hij daarover niet. “Helaas is er een verschil tussen de politieke wil en de juridische werkelijkheid”, verzucht hij.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architect Cor Kalfsbeek op 93-jarige leeftijd overleden

Gisteren, 10:00

Nieuwe expertengroep voor Vlaams Bouwmeester benoemd

11 september, 1:58

Mobiele speelinstallatie voor kinderen met en zonder beperking

11 september, 11:46

Woonwerkgebouw van Hoogte 2 Architecten in Arnhemse wijk Coehoorn is gereed

11 september, 9:30

Leefbaar Rotterdam: stel collectie Boijmans tijdelijk tentoon in Schielandshuis

11 september, 12:29

Houten kap van Torentje op Binnenhof bijna 480 jaar oud

11 september, 10:22

Zorgen in Staten Utrecht over uitblijven geld voor Rijnenburglijn

10 september, 1:33

Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

10 september, 11:32

Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

9 september, 2:20

Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

9 september, 1:12
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap