Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Stadion De Kuip
Copyright: WIkimedia Commons / Nico JP Dam

Rotterdamse politiek: renovatie Kuip een zaak van Feyenoord

19 mei 2023, 13:16
De opknapbeurt van stadion De Kuip, het onderkomen van landskampioen Feyenoord, is een zaak van de club en de eigenaar van het stadion. Een meerderheid van de Rotterdamse raad is niet bereid gemeentegeld in te zetten voor renovatie van het stadion, zo blijkt uit een rondgang van het ANP.

De club speelt in de Champions League vanaf september in De Kuip tegen enkele van de beste clubs in Europa. Feyenoord zette vorig jaar de plannen voor een nieuw stadion in de ijskast. Volgens voorzitter Dennis te Kloese werd het te duur. Hij zei te verwachten dat de club nog zeker tien jaar in het ruim 85 jaar oude stadion blijft spelen.

Eigenaar Stadion Feijenoord NV, die De Kuip aan de club verhuurt, erkent de noodzaak, maar beschikt niet over de benodigde gelden voor het opknappen van De Kuip.

Meedenken
De politiek wil best meedenken over verbetering van het stadion. “Wij blijven altijd bereid om met Feyenoord te praten over haar plannen rondom de renovatie van het stadion, maar het initiatief zal van Feyenoord zelf moeten komen”, zegt VVD-raadslid Diederik van Dommelen.

GroenLinks deelt die opvatting. “We zijn geen voorstander van het met gemeentelijke middelen financieren van de huisvesting van een private betaaldvoetbalorganisatie. Mochten er zich in de toekomst weer concrete plannen voordoen van de zijde van Feyenoord dan is de gemeente uiteraard wel mede aan zet om dit planologisch te toetsen en mogelijk te maken”, aldus raadslid Astrid Kockelkoren.

Ook de PvdA wil geen belastinggeld aan De Kuip uitgeven. “Feyenoord is van grote betekenis voor de stad, we hebben intens genoten van het kampioensfeest. We hebben destijds wel gestemd voor een gemeentebijdrage voor de aankoop van de grond voor het nieuwe stadion. Maar het onderhoud is een zaak van club en stadion”, zegt fractievoorzitter Richard Moti.

Focus op ontwikkeling Feyenoord City
Voor D66 ligt de focus op de ontwikkeling van het gebied Feyenoord City, met woningbouw en voorzieningen die een impuls moeten geven aan Rotterdam-Zuid. “Wat betreft renovatie ligt de bal bij de club na hun besluit niet door te willen met de plannen voor een nieuw stadion. Als gemeente hebben we dat boek dan ook gesloten”, aldus raadslid Tim de Haan.

Burgemeester Ahmed Aboutaleb vindt ook dat het initiatief bij Feyenoord ligt. “De club heeft bepaald dat het verder wil zonder een nieuw stadion, waar het stadsbestuur zich de afgelopen jaren sterk voor heeft gemaakt. Ik verwacht niet dat vanuit het college hiertoe initiatief wordt genomen”, zei hij maandag kort na de huldiging van Feyenoord.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026

15 mei, 2:20

Nieuwe Instituut brengt rijkscollectie architectuur en stedenbouw tot leven in Collection Gallery

15 mei, 1:17

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

15 mei, 9:26

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

ITA Ensemble speelt 'De Architect' van sterregisseur Rebecca Frecknall

15 mei, 3:11

Commissie: milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden

15 mei, 12:08

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

15 mei, 10:15

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan