ABN AMRO voorziet sterkere daling huizenverkopen

6 april 2022, 10:02
Veel huizenzoekers zien zich komende tijd waarschijnlijk genoodzaakt om hun zoektocht naar een huis voorlopig te staken. Dat komt omdat er nog maar weinig huizen te koop staan en de huizenprijzen als maar verder oplopen. In combinatie met de oplopende rente leidt dat er volgens economen van ABN AMRO toe dat er dit jaar naar verwachting minder huizen van eigenaar wisselen dan eerder voorzien.

De bank heeft voor het tweede kwartaal op rij zijn ramingen voor het aantal transacties op de woningmarkt naar beneden bijgesteld. De hoeveelheid huizen die wordt verkocht daalt al langer. Maar zoals het er nu uitziet lopen de woningverkopen dit jaar met 15 procent terug.

Eerder gingen de economen nog uit van een min van 10 procent. Voor volgend jaar voorzien ze momenteel een stabilisatie, waar eerder gerekend werd op een herstel van 5 procent.

In een nieuw rapport over de woningmarkt wijzen de kenners er ook op dat niet uitgesloten is dat veel huishoudens grote financiële beslissingen zoals het kopen van een huis liever even voor zich uitschuiven. Dit zou dan een gevolg zijn van de hoge inflatie van de laatste tijd en het toegenomen economische onzekerheid door de oorlog in Oekraïne.

Ten koste van betaalbaarheid
Dat de hypotheekrente weer aan het oplopen is gaat volgens de economen vooral ten koste van de betaalbaarheid van woningen. En dat maakt het nog nog lastiger een betaalbaar huis te vinden. De deskundigen van ABN AMRO houden er rekening mee dat de rentes voorlopig blijven stijgen, nu centrale banken in het opschroeven van hun rentetarieven een middel lijken te zien om de inflatie te beteugelen.

De oplopende rente zal het tempo waarmee de huizenprijzen oplopen op den duur afremmen. Maar een prijsdaling ligt niet in de verwachting. De deskundigen van de bank houden vast aan hun eerdere voorspelling dat de huizenprijzen dit jaar met 12,5 procent zullen doorstijgen. Volgend jaar zouden huizen gemiddeld dan nog eens 5 procent duurder worden.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijnboutt levert CityPromenade in Nieuwegein op

3 uur geleden

Lisa De Visscher wordt nieuwe bouwmeester van Brussel

4 uur geleden

Rustige baksteenarchitectuur geeft vernieuwd woonzorcentrum eenduidige uitstraling

Vandaag, 13:52

Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken

Vandaag, 11:26

Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten

2 uur geleden

Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal

Vandaag, 14:38

Euromast drie maanden dicht voor grote opknapbeurt

Vandaag, 12:24

Limburg onderscheidt architect Jo Coenen met erepenning

Vandaag, 10:49

Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

Gisteren, 15:14

Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector

Gisteren, 09:32
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan