Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Ewout Huibers
Copyright: Studio Nuy Van Noort
Copyright: Studio Nuy Van Noort

Diversiteit aan plekken in een integrale ruimte

2 juli 2020, 16:16
Een bestaand kantoorgebouw in het centrum van Utrecht is opgeleverd voor de nieuwe gebruiker, de Inspectie van het Onderwijs. Studio Nuy Van Noort heeft met één heldere ingreep – de introductie van een modulair en multifunctioneel meubel – de nieuwe werkomgeving georganiseerd.

Het Rijkskantoor van de Inspectie van het Onderwijs is sinds kort gevestigd op twee verdiepingen in een bestaand pand aan de Utrechtse St.-Jacobsstraat. Het nieuwe onderkomen moest een ontmoetingsplek zijn: een werkomgeving die de uitwisseling van kennis zou vergroten, de communicatie zou bevorderen en het samenwerken stimuleren.

Integrale ruimte
Het creëren van een nieuwe werkomgeving draait volgens Studio Nuy Van Noort niet om het maken van kantoorruimten – open of gesloten–, maar om het maken van ‘plekken’. De architecten hebben dan ook het gevraagde programma niet over de verdiepingen verdeeld als een verzameling afzonderlijke kamers, maar de verdiepingen benaderd als een integrale ruimte.

Daarbij heeft het architectenbureau de kwaliteiten van het bestaande gebouw kunnen inzetten. De regelmatige bouwstructuur met vrij indeelbare verdiepingsvloeren, en het feit dat de lay-out van de installaties de heldere gebouwstructuur volgt, maakten een logische inpassing met het oog bijvoorbeeld ontsluiting, circulatie en voorzieningen mogelijk. De nieuwe indeling en installaties konden eenvoudig en efficiënt op elkaar worden afgestemd.

Diversiteit
Studio Nuy Van Noort heeft de ruimte georganiseerd door de introductie van een groot meubel, dat zich strekt over de verdiepingen. Door de indeling en de vormgeving biedt het meubel een verzameling van verschillende werk-, overleg- en ontmoetingsplekken. “Die verzameling biedt meer dan het standaard afgesloten kantoor of een open kantoorwerkplek”, leggen de architecten uit.

“Door de indeling van het meubel zijn de kantoorruimten opener of geslotener, afhankelijk van de plek op de verdieping of de wens van de gebruiker”, aldus Studio Nuy Van Noort. Daarnaast zijn in het meubel zelf, op basis van de kaders en normen volgens de FWR (Fysieke Werkomgeving Rijk), aanlandplekken, belruimten, coupézitjes, formele en informele overlegplekken en dergelijke opgenomen. Ook zijn bijvoorbeeld garderobe, kluisjes en pantry's geïntegreerd.

Het meubel is modulair opgebouwd, waardoor de gebruiker de invulling naar wens kan bepalen. Het meubel staat bovendien op zichzelf, legt Studio Nuy Van Noort uit. Daardoor zijn de ingrepen aan het bestaande gebouw beperkt en is desgewenst het meubel makkelijk aan te passen  of te verwijderen.

Rust
Bij het ontwerp hebben de architecten gezocht naar een prettige balans tussen rust en dynamiek en tussen werk- en ontmoetingsplekken. Dankzij de toepassing van een palet aan ingetogen kleuren, natuurlijke materialen en een strakke vormgeving met verzorgde detaillering biedt de werkomgeving een basis van rust. De aanwezigheid van planten maakt, aldus Studio Nuy Van Noort, de werknemers productiever en creatiever.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gortemaker Algra Feenstra ontwerpt nieuwe werkomgeving voor AI-startup

1 uur geleden

Nieuwe eigenaren willen terrein naast Maassilo herontwikkelen tot woon- en werkgebied

2 uur geleden

Cityförster, PosadMaxwan en gemeente Rotterdam presenteren onderzoeksproject over Carbon-Based Urbanism

Gisteren, 17:30

Expositie over Vlaams Bouwmeesterschap bOb van Reeth

Gisteren, 13:49

Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

38 minuten geleden

EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

Gisteren, 14:30

Frustratie Zeeland over uitblijven verbetering spoor naar Gent

Gisteren, 11:57

Nieuwe architect-partners bij RoosRos Architecten

Gisteren, 11:03

Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

26 januari, 4:15

Nog drie tot zes miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

26 januari, 12:07
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan