Copyright: Mei Architects & Planners
Copyright: Mei Architects & Planners
Copyright: Mei Architects & Planners
Copyright: Mei Architects & Planners
Copyright: Mei Architects & Planners
Copyright: Mei Architects & Planners

Nieuwe impressies van volledig houten woongebouw op Lloydpier

19 juni 2020, 13:55
Van het volledig houten woongebouw dat op de Lloydpier in Rotterdam gerealiseerd wordt, zijn deze week door Mei architects and planners nieuwe impressies vrijgegeven. Het woongebouw is Sawa  genoemd en wordt ontwikkeld door Nice Developers en Era Contour. Bij dit project heeft Robert Winkel een dubbelrol als architect (vanuit Mei) en ontwikkelaar (vanuit Nice Developers).

De ambitie is om het appartementengebouw Sawa volledig, inclusief hoofddraagconstructie, in CLT uit te voeren en te voorzien van royale groene terrassen. Op de nieuwe impressies wordt met name die laatste ambitie beter geïllustreerd.

Door het gebouw volledig uit te voeren in hout willen opdrachtgevers en architect invulling geven aan de European Green Deal, UN Sustainable Development Goals en het doel van de gemeente Rotterdam om de CO2-uitstoot te verlagen. Naast het feit dat met houtbouw CO2 wordt ‘opgeslagen’, wordt de bouwtijd ten opzichte van betonbouw verkort en het wooncomfort vergroot, aldus Mei.

Groen voor klimaat en biodiversiteit
Daarnaast wijst Mei op het ‘verstenen’ van de omgeving bij de voortgaande groei van Nederlandse steden, wat leidt tot wateroverlast en verhitting, naast inperking van het leefgebied van diverse diersoorten. Ook hiervoor wil het architectenbureau met het ontwerp voor Sawa een alternatief laten zien en bijdragen aan een gezond woon- en leefklimaat.

In samenwerking met stadsecologen zal Mei een ontwerp maken, waarbij het groen wordt geïntegreerd in balkons, terrassen en het dek. Dit moet bijdragen aan de biodiversiteit in de wijk.

Sawa in de wijk
Locatie van het appartementengebouw is het Lloydkwartier, dat zijn naam dankt aan de Lloydpier. Op deze pier liet de rederij Rotterdamsche Lloyd ooit een terminal bouwen, waar vandaan passagiersschepen vertrokken naar ‘de Oost’. Het gebouw krijgt de naam Sawa als verwijzing naar de Oosterse, getrapte rijstvelden en de gebouwvorm met getrapte terrassen.

Sawa wordt ontwikkeld in het hart van de wijk en zal mede daardoor een meerwaarde voor het Lloydkwartier betekenen, stelt Mei. In de plint van Sawa komen diverse voorzieningen en het dek wordt een groene verbinding tussen het gebouw en omliggend groen, zoals de buurttuin.

Het programma omvat circa 100 woningen, waarvan 50 appartementen in het middenhuursegment. De toevoeging van diverse gemeenschappelijke functies – zoals gedeelde mobiliteit, klusmaterieel en een moestuin – ondersteunt het actief creëren van een community. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 aan Afsluitdijk voltooid

9 oktober, 3:30

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

9 oktober, 2:16

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

9 oktober, 12:28

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

9 oktober, 10:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

9 oktober, 4:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

9 oktober, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

9 oktober, 9:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

8 oktober, 2:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

8 oktober, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap