Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR
Copyright: Atelier PUUUR

Atelier PUUUR presenteert CPO-project Centrumeiland

17 juli 2018, 14:58
Begin volgend jaar wordt gestart met het woongebouw PUUUR IJCE op het Centrumeiland IJburg in Amsterdam. Het complex, dat bestaat uit negen grondgebonden gezinswoningen en elf appartementen, behoort tot de eerste grotere gebouwen die op het eiland gerealiseerd worden. Atelier PUUUR is als architect verbonden aan het CPO-project.

Op het Centrumeiland worden 1.300 woningen gerealiseerd, waaronder zeventig procent zelfbouw. De gebouwen moeten duurzaam en ‘rainproof’ zijn, iets waaraan PUUUR IJCE ook aan zal voldoen. Het project is gasloos en zal worden aangesloten op de collectieve wko van Centrumeiland. Op het dak wordt energie opgewekt door middel van zonnepanelen.

Daarnaast wordt regenwater opgevangen in een waterbuffer. Dit wordt vervolgens gedoseerd teruggegeven aan de straat om onder andere de plantsoenen te bewateren. Op deze manier wordt het riool ontlast bij regen en komt de straat niet blank te staan.

Pleinen
Het stedenbouwkundig plan voor het Centrumeiland voorziet in vijflaagse gesloten bouwblokken die afwisselend ten opzichte van elkaar zijn gepositioneerd. Op die manier ontstaan ruimtes voor groene hoven en pleinen met doorzichten. PUUUR IJCE vormt de kop van het bouwblok nummer 11 en kijkt uit op een van de pleinen.

Het gebouw heeft een duidelijke plint met daarboven een bovenbouwlaag. Aan de straat zijn rondom stadswoningen gesitueerd met voordeuren aan de straat. Het aantal woningen en typologieën zijn vraaggestuurd ontstaan en niet vooraf bepaald.

Aan de binnenhof zijde hebben de woningen een daktuin op het dek van de parkeergarage en balkons voor de ochtendzon, alle woningen hebben een dubbele oriëntatie. De appartementen worden ontsloten door een portiek met een lift. De gevels worden opgetrokken in prefab metselwerk op een plintverdieping van prefab beton. Grote, verdiepingshoge aluminium kaderramen creëren uitzicht en lichte woningen.

Zuiderkerkprijs
PUUUR IJCE is het derde CPO-project van Atelier PUUUR, na het met de Zuiderkerkprijs 2015 bekroonde PUUUR Blok en het vorig jaar opgeleverde PUUUR BSH. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Arcadis en BEEL Architecten ontwerpen gebouw voor imec in Leuven

Gisteren, 16:06

Duizenden cd's en hoesjes krijgen nieuw leven in hotelkamer

Gisteren, 13:43

Gemeente Haarlemmermeer kiest plan Ons Erf voor deelgebied Lincolnpark Hoofddorp

Gisteren, 11:09

BRTArchitecten onderzoekt of in traditioneel polderlandschap subtiel woningbouw ingevoegd kan worden

Gisteren, 10:45

Wang Shu en Lu Wenyu worden curator Architectuurbiënnale van Venetië in 2027

Gisteren, 14:52

Verduurzaming Nederland moet veel eerlijker, vindt adviesraad

Gisteren, 12:18

Gelderland wil duurzame ‘havenhub’ aanleggen bij IJzendoorn

2 december, 1:13

Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

2 december, 10:22

Besluit over verdwijnen dorp Moerdijk halfjaar uitgesteld

1 december, 3:27

Amsterdam overweegt hogere toeristenbelasting in herbestemming panden te stoppen

1 december, 10:30
Ronnie WeessiesRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan