Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture
Copyright: Natrufied Architecture

Houten wooncomplexen voor MO-kavels op Centrumeiland IJburg

21 maart 2022, 16:14
Architectenbureau Natrufied architecture heeft drie appartementencomplexen op Centrumeiland IJburg in Amsterdam ontworpen. Het eerste gebouw is inmiddels een eind op streek en van het tweede complex is de bouw onlangs gestart.

Op Centrumeiland IJburg worden verschillende (nieuwe) ontwikkelvormen ingezet. Onder andere heeft de gemeente Amsterdam er een aantal zogenoemde MO-kavels uitgegeven; bij deze ‘mede-opdrachtgeverschap-kavels’ werkt een ontwikkelaar samen met toekomstige eigenaren om een appartementencomplex re realiseren.

Biobased bouwen
De gemeente heeft de ontwikkeltak van Natrufied architecture, Evergreen Building Development, samen met DGV Group en Weever Bouw drie kavels toegewezen om samen met de aanstaande bewoners te ontwikkelen. Natrufied architecture heeft voor de drie appartementencomplexen een ontwerp “met zeer ambitieuze duurzaamheidsuitgangspunten” gemaakt, zo meldt het architectenbureau.

Het ontwikkelteam heeft de gemeente toegezegd een EPC beter dan -0,2 te realiseren. Daarnaast heeft het team samen met de toekomstige eigenaren zich sterk gemaakt voor houtbouw. Zo wordt de hoofddraagconstructie (vloeren en wanden) boven de kelder in CLT gerealiseerd.

De gevelinvulling bestaat uit HSB en CLT en de kozijnen bestaan uit lariks. Voor de bekleding kiest het team eveneens overwegend biobased materialen. Er worden bijvoorbeeld drie verschillende planken toegepast: een behandeld en voorvergrijsd vuren, een geperst bamboe en een bamboe dat is geperst en gebrand volgens de shou sugi ban-techniek.

Romeinse letters
De bouw van het eerste complex – op kavel 12.06 – is inmiddels flink gevorderd, meldt Natrufied architecture. Het vier verdiepingen hoge gebouw, dat een totale oppervlakte van 2.100 m2 gaat bieden, heeft zijn volledige hoogte bereikt.

Onder leiding van bouwer Weever zijn in drie weken de vier verdiepingen geplaatst, inclusief de houten Romeinse letters die een deel van de verdiepingen dragen en tegelijkertijd de ingang makeren en de naam van de kavel aangeven. Op kavel 10.10 is ondertussen de bouw van het tweede complex gestart.

Meer projecten
Natrufied architecture is op Centrumeiland actief met, naast deze drie appartementencomplexen in MO, nog twee projecten. Dit betreft ‘zelfbouwende’ wooncoöperaties: de Warren en de Torteltuin.

De Warren is in aanbouw en wordt rond de zomer opgeleverd, meldt het architectenbureau. Amsterdam heeft inmiddels ook de Torteltuin van een kavel voorzien; hier worden op dit moment gezamenlijke plannen voor ontwikkeld.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Architect Oliver Thill op 55-jarige leeftijd overleden

Gisteren, 14:27

HvdHA ontwerpt twee woonblokken in Utrecht Terwijde volgens typologie van woonpalazzo

Gisteren, 10:49

Sweco neemt Belgische activiteiten Conix RDBM Architects over

4 maart, 4:31

VAi schijnt licht op feministische vrouwenwerkgroep uit de jaren tachtig

4 maart, 3:47

Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

Gisteren, 11:37

Onderzoek: zeespiegel kustgebieden hoger dan in studies aangenomen

Gisteren, 09:13

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

4 maart, 12:24

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

4 maart, 10:56

Rijksvastgoedbedrijf zet eerste deelgebied nieuwe wijk Valkenhorst in Katwijk te koop

3 maart, 3:26

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

2 maart, 2:57
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan