Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

‘Meer aandacht voor gevolgen overstromingen’

16 juli 2014, 11:26
Gemeenten, waterschappen en veiligheidsregio's moeten meer aandacht besteden aan de gevolgen van een eventuele overstroming. Ondanks de bescherming van dijken zijn we, mocht het echt fout gaan, onvoldoende voorbereid op de beperking van de schade en het aantal slachtoffers.

Vragen als: 'hoe lang blijft het water in het gebied' en 'kunnen slachtoffers snel weg' zijn onderbelicht. Dat stelt de onafhankelijke Adviescommissie Water dinsdag in aanbevelingen aan minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu). Zij ontvouwt op Prinsjesdag het het deltaplan voor deze eeuw.

De commissie, die gevraagd en ongevraagd advies geeft aan de minister, pleit voor een betere rampenbeheersing. ,,Risico's moeten beter in kaart worden gebracht, omdat een overstroming nooit valt uit te sluiten. Waar liggen de ziekenhuizen bijvoorbeeld? Zijn daar noodaggregaten? En waar moeten geëvacueerden heen? Daar zijn we onvoldoende op voorbereid", illustreert een woordvoerster.

Ook bij nieuw- of herbouw moet meer rekening worden gehouden met veiligheidsrisico's. “Als je een nieuwe wijk gaat neerzetten, moet je nagaan of de woningen wel hoger liggen dan de polders”, aldus de zegsvrouw. “Je kunt dan twee vliegen in een klap slaan. In Zwolle bijvoorbeeld is een geluidswal aangelegd. Die doet nu tegelijk dienst als noodwaterkering.”

In geval van een overstroming vanuit de IJssel houdt deze wal het water langer tegen, zodat meer tijd is voor evacuatie van slachtoffers, zo is de gedachte.

Het ministerie van Infrastructuur en Milieu wil, vooruitlopend op de presentatie van de plannen op Prinsjesdag, niet inhoudelijk reageren. Een woordvoerster liet weten dat de adviezen worden meegenomen in het Deltaplan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

2 uur geleden

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Vandaag, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

Gisteren, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

Gisteren, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap