Rotterdamse raad akkoord met brug, maar wil ook optie tunnel openhouden

21 oktober 2022, 9:14
De Rotterdamse raad legt zich schoorvoetend neer bij het plan van het college voor de bouw van een derde stadsbrug tussen het oosten en zuiden van de stad. Hoewel vrijwel alle partijen liever een tunnel met een metro- of tramverbinding zien komen, vinden ze de brug, die goedkoper is dan een ondergrondse verbinding, een aanwinst voor de stad.

De partijen vinden unaniem de komst van een nieuwe oeververbinding absoluut noodzakelijk, maar eisen van het college dat vooral de bewoners aan de zuid- en oostoever en ook de nautische wereld gehoord worden in hun bezwaren en betrokken worden bij het proces. Verder moet de kostbare natuur van stadsdeel De Esch aan de oostkant van de Nieuwe Maas behouden blijven of gecompenseerd worden. Ook vragen partijen het college om de mogelijkheid alsnog een tunnel te bouwen open te houden.

Enkele weken geleden presenteerde het college van burgemeester en wethouders een plan voor een derde brug over de Nieuwe Maas om de stadsdelen Kralingen/De Esch aan de oostkant van de stad en Feijenoord/IJsselmonde in Zuid en het achterland met elkaar te verbinden. De nieuwe oeververbinding moet volgens het college onder meer zorgen voor verdere ontwikkeling van Rotterdam-Zuid, de bouw van 70.000 woningen, verbetering van de bereikbaarheid en uitbreiding van de werkgelegenheid in de stad.

In het plan wordt de nieuwe brug ingericht primair voor voetgangers, fietsers, trams en slechts in beperkte mate voor auto's. Het streven naar een derde oeververbinding naast de Willems- en Erasmusbrug, bestaat al jaren, zowel in Rotterdam als bij het Rijk. De gemeenteraad had in ruime meerderheid in de vorige raadsperiode aangegeven veel te voelen voor een tunnelverbinding.

Beterschap
Verantwoordelijk wethouder Vincent Karremans (handhaving, buitenruimte en mobiliteit), kreeg kritiek van de raad dat bewonersorganisaties niet gekend zijn in de plannen. “Ik voel dat dit plan voor mensen rauw op hun dak valt”, bekende hij en beloofde beterschap. Hij brengt vrijdag een bezoek aan de betrokken bewoners om met hen het brugplan te bespreken.

Half november wordt een beslissing genomen of het voorstel voor de brug en de andere maatregelen de volgende fase in kan. De overheid heeft voor de komende jaren 6 miljard euro beschikbaar voor infrastructurele projecten in Nederland. In november wordt duidelijk hoe dat geld verdeeld wordt en of Rotterdam overheidsgeld krijgt voor de nieuwe brug.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Bouw houten woongebouw in gebiedsontwikkeling Oostenburg gestart

Gisteren, 16:41

Herdenkingstuin in Charleroi voor slachtoffers Marc Dutroux

Gisteren, 13:02

Winnaars Dutch Design Awards 2023 bekend

Gisteren, 11:28

Nominaties Zorggebouw van het Jaar 2023 bekend

Gisteren, 09:00

CPB: woningbeleggers profiteerden van strengere leennormen

3 uur geleden

Testcentrum voor hyperloops in Veendam gaat officieel beginnen

3 uur geleden

Duitse woningbouwsector wil 50 miljard om uit dip te komen

Gisteren, 10:38

Hoogleraar: verbeter luchtkwaliteit snel om burgers te beschermen

Gisteren, 09:51

Kadaster ziet dit jaar flink minder nieuwe hypotheken

22 september, 9:58

Erfgoedvereniging in hoger beroep na besluit renovatie Amsterdam Museum

22 september, 9:17
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan