Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
BNA-bestuurslid Titia Luiten, BNA-voorzitter Jolijn Valk en BNA-directeur Fred Schoorl begroeten minister De Jonge
Copyright: BNA
Architect Robert Winkel vertelt minister De Jonge over Fenix I
Copyright: BNA
Vertegenwoordigers van CULD leiden minister De Jonge rond door Little C
Copyright: BNA

Minister De Jonge brengt werkbezoek aan architectenbranche

7 september 2022, 11:34
Stimuleer ontwerpkracht in uw beleid en versterk ook in financieel opzicht de positie van ontwerpers. Die boodschap heeft de BNA minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Hugo de Jonge dinsdag meegegeven bij een werkbezoek van de bewindsman aan de architectenbranche. In Rotterdam bezocht De Jonge de projecten Little C en Fenix I.

Het bezoek van de minister stond in het teken van het beter benutten van ontwerpkracht voor de grote maatschappelijke opgaven, meldt de BNA. “De BNA-delegatie gaf hem nadrukkelijk de boodschap mee ook in zijn beleid te stimuleren dat ontwerpkracht en ontwerper aan de voorkant meerwaarde hebben, gezien de complexe opgaven voor ons allemaal”, laat de brancheorganisatie weten.

Aan de hand van Little C en Fenix I wilde de BNA de minister laten zien dat ‘stedelijke verdichting kán en met verbeelden, verbinden en vernieuwen nieuwe oplossingen mogelijk zijn’. Ook werd De Jonge vertelt dat ‘duurzaam en circulair moet en kan, ook met benutten van standaardisering en industrialisering’, aldus de brancheorganisatie,

BNA-voorzitter Jolijn Valk benadrukte verder dat ‘niet alleen de rol en positie van ontwerpers versterkt moet, maar zeker ook de waardering en faire vergoedingen bij selecties en aanbestedingen’. De Jonge antwoordde volgens de BNA positief. Hij stelde dat het belangrijk is om ‘de architect naar voren te halen’ en zei ‘benieuwd te zijn hoe’. “Het gaat om meer dan esthetiek, dat is belangrijk, maar ook om context en duurzaamheid”, aldus de minister.

Valk vindt het werkbezoek geslaagd. “We hebben laten zien dat we met alle ontwerpers en partners klaar staan voor de grote opgaven, op alle schaalniveaus. Het belang van schoonheid, diversiteit en context is mooi geïllustreerd. Wij zagen een minister die inziet dat voor woningbouw naast tempo wel degelijk kwaliteit nodig is voor duurzaam resultaat en een leefbare, betaalbare stad.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf ontwerpteams in volgende ronde nieuwbouw De Meervaart

4 uur geleden

BK-Launch reikt voor vijfde keer awards uit aan jonge ondernemers

Vandaag, 11:59

Architectuur vomt rustige achtergrond voor zwemactiviteiten in Het Diekman

Vandaag, 10:55

Sheryl Leysner voegt concertzaal en culturele huiskamer toe aan Zandkasteel

Gisteren, 16:30

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

Vandaag, 13:05

SER stelt nieuwe organisatie voor om stikstofdoelen te halen

Vandaag, 09:31

BNO opent voordrachtsronde voor vernieuwde Piet Zwart Prijs

Gisteren, 14:34

Onderzoekers verwachten sterke toename woningbouw

Gisteren, 10:13

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

1 juli, 9:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan