Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo
Copyright: Mecanoo

Mecanoo ontwerpt gevarieerd 'zit- en stalandschap' voor Rotterdamse metro

29 oktober 2020, 11:46
In opdracht van openbaarvervoerbedrijf RET heeft Mecanoo een eerste aanzet gegeven voor een nieuw interieur voor de Rotterdamse metro. Het interieur moet comfortabel en gastvrij worden en bovendien de vervoerscapaciteit verhogen met twintig procent. Mecanoo vertaalde dit in een helder vormgegeven ‘zit- en stalandschap’.

Mecanoo onderzocht allerlei varianten om te staan, te steunen, te leunen en te zitten, omwille van de variatie en verblijfskwaliteit. De metro is immers niet alleen een vervoersmiddel, maar ook een verblijfsplek, zo redeneert het bureau. Dit resulteerde in vijf modules van lage en hoge stoelen, banken, leunelementen en armsteunen die alle mogelijke zit- en stahoudingen faciliteren.

Ook is er gedacht aan voorzieningen als een bekerhouder voor een kop koffie, een haakje om een jas of tas aan op te hangen, USB-punten en plekken voor bagage, kinderwagen, rolstoel en fiets, meldt Mecanoo.

Behalve comfort speelt ook zicht- en vindbaarheid een belangrijke rol in het ontwerp. In het plafond geïntegreerde verlichting helpt reizigers bijvoorbeeld bij het vinden van uitgangen. De uit- en ingangen zijn ruim van opzet, zodat de doorstroom van passagiers naar het middengebied wordt gestimuleerd en uit- en instappen soepel verloopt. Door kleurvlakken in de vloer wordt aangegeven waar passagiers kunnen verblijven en welke delen bedoeld zijn om door te stromen.

Kleurnuanceringen in het meubilair zorgen voor een gevarieerd interieur, maar geven ook op subtiele wijze de verschillende zit- en leunelementen weer. Vloeren, wanden en plafonds gaan een relatie met elkaar aan en vormen in ton-sur-ton grijs-blauwe kleuren en verschillende texturen, laat Mecanoo weten. De toegepaste materialen zijn vandalismebestendig, goed te onderhouden en dragen bij aan een goede akoestiek.

Het ontwerp bevindt zich nog in een experimentele proeffase. Met behulp van mock-ups, virtual reality en klantonderzoek worden de mogelijkheden van het metro-interieur verkend. Hierna wordt het ontwerp verder geoptimaliseerd, waarna de uitvoeringsmogelijkheden binnen bestaande metro’s zal worden onderzocht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

OMA gebruikt bestaand gebouw als canvas bij renovatie Edo-Tokyo Museum

3 uur geleden

Winnaars verkiezing Beste Bossche Gebouw 2020–2025 bekend

Vandaag, 14:16

Appartementengebouwen door MIX architectuur vormen sluitstuk Noorderhaven Zutphen

Vandaag, 12:29

EUmies Award naar renovatie congrescentrum in Charleroi en tijdelijke ruimtes Sloveens theater

Vandaag, 10:54

Woningbouwzaken krijgen langer voorrang bij Raad van State

2 uur geleden

Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft

Vandaag, 11:36

NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

Vandaag, 09:23

Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen

Gisteren, 12:00

Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

Gisteren, 10:34

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

15 april, 1:22
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan