Amsterdam Symphony mengeling van functies

18 september 2006, 17:43
Woensdag geeft burgemeester Job Cohen het startschot voor de bouw van het door Pi de Bruijn (de Architekten Cie.) ontworpen multifunctionele project Amsterdam Symphony . In de twee torens met een lager bouwdeel wordt de mengeling van de verschillende functies in de hoofdstedelijke Zuidas op gebouwniveau gerealiseerd.

Het appartementengebouw en de kantoortoren behoren met een hoogte van 105 meter tot de hoogste bouwwerken in de Zuidas, waarvoor De Bruijn het grid leverde. De eveneens gezichtsbepalende gebouwen worden precies gesitueerd op de zogeheten Minerva-as, in het midden van het werk-, woon- en recreatiegebied. Naast de Amsterdam Symphony ligt een plein met indrukwekkende afmetingen, waar een speels waterpanorama te bewonderen zal zijn.

De toren met luxe (huur)appartementen en een aantal penthouses beslaat 29 verdiepingen, met in de plint commerciële ruimten. Deze zijn ook deels terug te vinden op de onderste etage van het 27 verdiepingen hoge kantoorgebouw, maar hier worden eveneens publieksruimten en een kunstcentrum ondergebracht. De entrees van de woningen, kantoorruimte, commerciële ruimten, het kunstcentrum en van de ondergrondse parkeergarage liggen aan het Mahlerplein.

Eenheid
De eenheid van de twee torens wordt, door materiaalkeuze en gevelraster, in de gevel benadrukt. Het gevelmateriaal is baksteen, dat het residentiële met het zakelijke karakter verenigt en een stedelijke uitstraling heeft. Het raampatroon is in een strak raster over de gevel getrokken. Wel heeft de woontoren ten behoeve van de woonkwaliteit tweemaal zo brede ramen als de kantoortoren. In de plint, de top en daar waar het gebouw plastisch geleed is, bevinden zich verbijzonderde gevelopeningen, de lobbies: grote glasvlakken die de stedelijkheid van het gebouw accentueren. Ter verfijning is een stapeling van gevelpatronen over het raster heen gelegd. Hiermee doet de gevel recht aan de rijke stedelijke gelaagdheid van de Zuidas.

In het lagere bouwdeel aan de achterzijde van een van de torens komt een luxueus hotel met ongeveer tweehonderd kamers. Deze is ontworpen door het Belgische awg architecten.

Bron: Nieuwsbank

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Beyond Space voorziet hoofdkantoor cementfabrikant Holcim van nieuwe inrichting

1 uur geleden

BURA, LEVS architecten en Urban Climate Architects publiceren onderzoek naar CO2-voetafdruk van stedelijk ontwerp

Gisteren, 16:00

Binst Architects ontwerpt nieuw gemeentehuis Middelkerke

Gisteren, 11:53

Lidia Egorova en Bart Nicolaas benoemd tot partner bij Space&Matter

Gisteren, 10:32

OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

1 uur geleden

Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

3 uur geleden

Toerisme wereldwijd in 2025 naar record, meeste toeristen naar Europa

Gisteren, 14:56

Nieuw gemaal IJmuiden kost tot 2,3 miljard euro

Gisteren, 13:28

Zuid-Hollandse miljoenen naar snelle oplossingen vol stroomnet

Gisteren, 09:23

Inschrijving Tilburg Architectuurprijs 2026 geopend

20 januari, 1:46
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan