OKRA en Urhahn winnen prijsvraag Londen

13 juli 2009, 15:53
Een team onder leiding van OKRA landschapsarchitecten, met daarin Urhahn Urban Design (UUD) Peter Brett Associates (PBA), Karakusevic Carson Architects (KCA) en Soundings, heeft de aansprekende Wellesley Road Park Lane International Urban Design Competition in Londen gewonnen. In de finaleronde werd Field Operations uit New York verslagen, nadat in een eerdere ronde de plannen van Hawkins Brown (UK) en Edward Cullinan Architects (UK) afvielen.

De competitie is onderdeel van plannen voor de regeneratie van Croydon, gelegen in het zuiden van Londen. De ambitie voor Croydon is om het stadsdeel, dat 350.000 inwoners telt, tot Londen’s ‘derde stad’ te maken, naast Westminster en de City of London. Deze ambitie is vastgelegd in Third City Vision, die het resultaat is van het werk van architect Will Alsop in samenspraak met de bevolking van Croydon. De transformatie van Wellesley Road en Park Lane, de centrale lange lijn in Croydon is een van de sleutelprojecten in Croydon. De opgave is om de monstrueuze hoofdweg, die het centrum in tweeën splitst, is om te vormen tot een levendig en leefbaar centrum.

Wellesley Road en Park Lane wordt in het plan van het Nederlands Britse team getransformeerd tot een groene ader in de stad, die goed oversteekbaar is en verbonden is met groene ‘urban rooms’ erlangs. De hoeveelheid ruimte voor autoverkeer wordt drastisch beperkt ten faveure van de voetganger en de fietser. De snelwegafslag aan de zuidkant wordt juist verbonden met de oost-west doorgaande verbinding en er worden Parkeergarages worden aan de noordkant en de zuidkant geconcentreerd.

Het profiel wordt getransformeerd tot royale voetgangersstroken aan de zijkanten, een autoverbinding aan de westkant, een groene middenberm met een track voor fietsers, voetgangers en skaters en een openbaar vervoer baan aan de oostkant. Voetgangerszones worden geactiveerd door transformatie van de nu dode plinten in actieve programma’s en de verbinding met een diversiteit nieuwe groene (semi-)openbare ruimtes in de achterliggende blokken. Het plan ‘Chrysalis’ ontvouwt een strategie hoe het nu desolate stuk stad zich kan ontpoppen als een vlinder. Via tijdelijke ingrepen en snelle interventies wordt al op korte termijn termijn aanzet gegeven tot de transformatie. Het grote publieke project wordt stapsgewijs van zuid naar noord uitgevoerd. Via acupunctuur ingrepen worden de urban rooms en de plinten van gebouwen geactiveerd. Eenvoudige regels en publiek privaat partnership leiden tot de beoogde verbeteringen binnen de blokken.

De inzendingen zijn beoordeeld door een breed samengestelde jury: voorzitter van bestuur Steve O’Connell (Cabinet Member for Regeneration and Economic Development)bestuurslid Jason Perry (Cabinet Member for Planning), Jon Rouse (Chief Executive) (allen Londen Borough of Croydon), architect Will Alsop, Joanna Averley (deputy chief executive and director of enabling of CABE Commission for Architecture and the Build Environment), Colin Mann (Head of Borroughs Programme, Transport for London).

Het team werd vooral gewaardeerd voor zijn sympathieke en interactieve aanpak van de projectontwikkeling en het gebied zelf, met lokale betrokkenheid bij elke fase van het project. Het team is zeer deskundig op het gebied van vervoersbehoefte en vervoersplanning. Bovendien heeft zij de alomvattende en innovatieve aanpak in de richting van duurzaam design, vitaliteit en duurzaamheid van het plan.

Voor meer informatie over de prijsvraag zie [hier].

Het jurycommentaar van stage 2 is [hier] te zien en te beluisteren op.

Bron: Bron + beelden: OKRA Landschapsarchitecten

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

Gisteren, 13:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

Gisteren, 11:30

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

Gisteren, 10:00

BoschSlabbers wint ontwerpwedstrijd voor herinrichting Grote Markt in Hulst

3 juli, 5:23

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

Gisteren, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

Gisteren, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

Gisteren, 09:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

Gisteren, 08:30

Ontwikkeling van duurzame energie op land dreigt tot stilstand te komen

Gisteren, 07:30

Gelderland roept op tot snellere procedures voor vol stroomnet

2 juli, 9:42
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan