New Amsterdam aan de Zuidas geopend

18 september 2008, 16:06
Wie aan de Zuidas werkt en genoeg verdient kan nu een woning op kruipafstand van kantoor huren. Donderdag opende verhuurder Vesteda aan het 'Manhattan vam Amsterdam' de luxe woontoren New Amsterdam. Het gebouw is ontworpen door Branimir Medic en Pero Puljiz van

de Architekten Cie.

De toren telt 174 huurappartementen is van alle gemakken voorzien, zoals een fitnessclub met zwembad en sauna. Via een elektronisch systeem kunnen 's ochtends boodschappen worden besteld die 's avonds worden afgeleverd. Verder is er een was- en stomerijservice en worden de planten water gegeven als een huurder afwezig is. Dit alles heeft wel zijn prijs. Voor de goedkoopste appartementen betaal je 2050 euro huur per maand. Door de inkomenseis van viereneenhalf keer de huur, moet een potentiële huurder meer dan 9000 euro bruto per maand verdienen om in aanmerking te komen voor een woning.

De verhuurder richt zich dan ook vooral op expats, buitenlanders die in Nederland werken, en vooral op expats die korte tijd blijven. Ruim honderd van de appartementen zijn volledig gemeubileerd en bedoeld als een alternatief voor hotelverblijf.

,,De minimale huurtermijn is een maand waarmee we uit het vaarwater van hotels blijven'', aldus Vesteda-directeur Eddo Rats. Volgens Rats vult de organisatie hiermee een lacune op de Amsterdamse woningmarkt. De gemeente Amsterdam wil de Zuidas, het gebied rond station Amsterdam Zuid WTC, ontwikkelen tot een nieuw stadscentrum. Naast de kantoorgebouwen waar onder meer banken en advocaten zijn gevestigd, moeten de komende jaren ook negenduizend woningen verrijzen.

Een deel daarvan zal bestaan uit sociale huurwoningen en verder koopwoningen. Verder wil theaterproducent Joop van den Ende er een musicaltheater laten bouwen.

De bouw van New Amsterdam heeft ongeveer 120 miljoen euro gekost. Vesteda rekent in het eerste jaar op ongeveer 6 miljoen euro aan huurinkomsten.

Bron: ANP / Beelden: Vesteda

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijksmonumentale Schiedamse branderij krijgt herbestemming als boetiekhotel

2 uur geleden

Win tickets voor filmvertoning ‘Universal Language’

Gisteren, 16:51

Archiprix 2025 kent vier winnaars en twee eervolle vermeldingen

Gisteren, 15:42

Zes nominaties voor Zoetermeerse Gemma Smid Architectuurprijs 2025

Gisteren, 14:00

Den Haag wil eigen warmtebedrijf oprichten

Vandaag, 10:09

OVV: ontwerpfout en gebrek aan controle bij ingestorte parkeergarage

Gisteren, 11:43

Nieuwegein wist niet van veranderingen in bouw ingestorte parkeergarage

Gisteren, 10:59

Focus on Impact en Qonnected Logistics werken samen aan ontwikkeling stadslogistieke hubs

16 juni, 2:15

Utrechters zien tram Merwedelijn liefst verdiept of in tunnel

16 juni, 9:00

Voorlopig weinig hoop voor gepauzeerde infrastructuurprojecten

16 juni, 8:45
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan