Meer goedkope huurwoningen op Zuidas

7 maart 2008, 10:34
Op de Zuidas in Amsterdam moeten nog meer goedkope huurwoningen komen dan gepland. Streefde de gemeente eerst nog naar circa 4500 van deze woningen, nu zijn dat er 5600. Dat blijkt uit de plannen die de Amsterdamse wethouder Maarten van Poelgeest (ruimtelijke ordening) donderdag naar de gemeenteraad heeft gestuurd.

Aan de zuidkant van de ringweg A10 moeten de komende decennia circa 2,7 miljoen vierkante meter aan kantoren, woningen en voorzieningen verrijzen. Wegen en spoorwegen komen ondergronds te liggen. Er moet werkgelegenheid komen voor circa 80.000 mensen.

In totaal moet 30 procent van de panden bestaan uit goedkope huurwoningen. De nu geplande extra woningen komen te liggen in de zogeheten dokzone, het gebied rond de wegen en spoorwegen. Daar waren er nog geen gepland. Door de nieuwe plannen daalt de marktwaarde van de grond waar deze panden komen. De gemeente trekt circa 23 miljoen euro uit om dat te compenseren.

Verder wil Amsterdam dat er 6000 minder parkeerplaatsen komen dan aanvankelijk was voorzien. Het totaal komt nu op 23.000. Daardoor is er meer plek voor bijvoorbeeld winkels en moet het autoverkeer in het gebied worden beperkt. In de toekomst moet slechts 20 tot 25 procent van de mensen die naar de Zuidas komen de auto pakken.

Verder streeft de gemeente ernaar dat de gebouwen in het gebied zo energiezuinig mogelijk worden, liefst CO2-neutraal. ,,De vraag is niet of je dat als eis kunt stellen, maar wanneer”, zei Van Poelgeest in een toelichting.

Het prestigieuze project moet worden gerealiseerd door de zogeheten Zuidas Onderneming. Deze gaat de grond bouwrijp maken en weer uitgeven aan projectontwikkelaars. De gemeente en het Rijk nemen elk een belang van 20 procent in de onderneming. De rest wordt voor de zomer geveild aan private partijen.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed

Vandaag, 13:49

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

Gisteren, 14:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

Gisteren, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

Gisteren, 08:45

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Vandaag, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Vandaag, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

Gisteren, 13:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

Gisteren, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap