Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Aiste Rakauskaite
Copyright: Paul Swagerman
Copyright: Paul Swagerman
Copyright: Paul Swagerman
In plaats van voort te borduren op de bestaande strokenbouw, stelden de bureaus twee slanke torens voor
Copyright: WE architecten
Schema gevels
Copyright: WE architecten
Plattegronden
Copyright: WE architecten

Woontorens aan de Schie vormen baken én overgang voor achterliggende wijk

7 februari 2025, 15:36
Bij de Spaanse Brug in het Rotterdamse stadsdeel Overschie zijn afgelopen jaar twee woontorens naar ontwerp van WE architecten opgeleverd. De gebouwen bieden plaats aan 76 huurwoningen, vooral in het middeldure segment. Waar de hoogste toren naast de brug fungeert als een baken voor de entree van de wijk Welschen, zorgt de lagere toren naar een overgang naar de bestaande bebouwing.

De ontwikkeling van de torens, die sinds 2011 braak lag, maakt deel uit van de vernieuwing van de naoorlogse wijk. WE architecten won de architectenselectie in 2018. In plaats van voort te borduren op de bestaande strokenbouw, stelde het bureau twee slanke torens voor. Hierdoor bleef het oeverpark behouden, behielden omwonenden hun uitzicht op het kanaal en kregen alle woningen overhoeks uitzicht zonder onaantrekkelijke galerij, verklaart WE architecten.

Afgeschuinde daken
De torens kenmerken zich door afgeschuinde daken. De gevels, uitgevoerd in metselwerk, sluiten aan op de architectuur van de omgeving. De dubbelhoge portalen en de taps toelopende balkons in prefabbeton met een beige kleurtoeslag, refereren volgens WE architecten aan de ‘bescheiden ornamentiek’ van de oorspronkelijke betonarchitectuur.

De gevels zijn door een onderverdeling verbijzonderd. In de onderste en bovenste lagen zorgen loggia’s voor accenten in het gevelbeeld, privacy en beschutting tegen de wind. De uitkragende balkons op de tussenliggende verdiepingen bieden uitzicht op het park en het kanaal.

Er is gebruikt gemaakt van een efficiënte en helder opgezet bouwsysteem. Binnen deze structuur is een gevarieerd woningaanbod opgenomen, variërend van twee- tot vierkamerappartementen. De algemene ruimten zijn ontworpen met eikenhouten accenten bij de woningtoegangen en aandacht voor details zoals armaturen en signing. De torens beschikken over dubbelhoge entrees.

Park
Het door Felixx Landscape Architects & Planners ontworpen park wordt geaccentueerd met gemaaide verblijfsplekken en natuurlijke zones waar bloemen- en kruidenmengsels vrij kunnen groeien. Om dichte plinten met bergingen te voorkomen, is het landschap over de bergingen heen geglooid. Wadi’s zijn geïntegreerd in het glooiende terrein. Ze vangen piekbuien op, doordat de hemelwaterafvoeren van de gebouwen erop zijn aangesloten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huib Koman herbouwt afgebrand recreatiehuisje op landgoed

Gisteren, 13:49

The Urban Woods is een 'levend laboratorium' voor nog duurzamer bouwen

7 oktober, 2:57

Combinatie met M3H en NRL wint tender voor woontorens Apeldoorn

7 oktober, 10:12

Nog drie dagen om jouw stem uit te brengen voor de Architect van het Jaar 2026!

7 oktober, 8:45

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Gisteren, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Gisteren, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08

Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

7 oktober, 11:01

INBO benoemt Frank Zewald tot associate

6 oktober, 12:23

123 miljoen euro voor natuurherstel in Brainport-regio

6 oktober, 11:06
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap