Knooppunt Prins Clausplein
Copyright: Chris / Wegenwiki (CC BY-SA)

Inspectie tientallen viaducten om mogelijk verzwakte constructie

24 januari 2025, 9:45
Rond de honderd snelwegviaducten en -bruggen hebben mogelijk een verzwakte constructie, waardoor ze een risico vormen voor het verkeer. Dat komt naar voren uit onderzoek van Rijkswaterstaat, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving vrijdag van De Telegraaf. Deze viaducten en bruggen hebben een zogeheten tand-nokconstructie, een bepaalde manier om betondelen met elkaar te verbinden. Door de inwerking van strooizout en een probleem met de stalen wapening in het beton zijn ze sneller verzwakt dan gepland.

Rijkswaterstaat heeft zeventien van deze viaducten en bruggen hoog op de prioriteitenlijst gezet. Die worden versneld geïnspecteerd en aangepakt. Het gaat onder meer om het viaduct Kamperhoekweg in de A6, de bruggen over de Naardertrekvaart in de A1, het Prins Clausplein (A4/A12) en het viaduct Tolsestraat in de A15.

Sinds half december mag er al geen zwaar vrachtverkeer meer over de A12-viaducten in knooppunt Velperbroek, ten oosten van Arnhem. Ook die hebben de tand-nokconstructie. Rijkswaterstaat gaat daar de komende maanden ondersteuningsconstructies plaatsen.

De Nelson Mandelabrug in Zoetermeer over de A12 had ook zo'n tand-nokconstructie. In december 2022 werd die brug op stel en sprong afgesloten en ontmanteld, omdat er instortingsgevaar was door scheuren.

Minister Barry Madlener (Infrastructuur) spreekt van een tegenvaller. "Het is een nieuwe opgave in onderhoud. Anderzijds ben ik blij dat we er nu achter zijn gekomen en dat we de wegen veilig kunnen houden." Weggebruikers lopen nu nog geen gevaar, maar er moet wel snel worden ingegrepen om dat zo te houden, aldus de bewindsman. Hij weet nog niet wat deze operatie gaat kosten. Wel gaat die zeker overlast veroorzaken voor het wegverkeer.

Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex roept het kabinet op om snel meer aandacht te besteden aan de Nederlandse infrastructuur en hiervoor budget vrij te maken. Vorig jaar werd al duidelijk dat de budgetten voor infrastructuur veel te krap zijn, stelt de belangenbehartiger voor meer dan tienduizend bedrijven. "Handels- en productiebedrijven lopen nu al tegen de tekortkomingen aan van onze infrastructuur en dat lijkt alleen maar erger te worden als er geen extra prioriteit voor komt."

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

25 september, 4:20

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

25 september, 2:40

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

25 september, 1:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

25 september, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

25 september, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

25 september, 9:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

24 september, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

24 september, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap