Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
De Van Brienenoordbrug in Rotterdam
Copyright: Pixabay / Elsemargriet

Aanbesteding renovatie Van Brienenoordbrug opnieuw om hoge kosten

22 januari 2024, 11:40
Rijkswaterstaat gaat de aanbesteding van de renovatie van de Van Brienenoordbrug op snelweg A16 bij Rotterdam opnieuw doen. Tot nu toe heeft zich slechts een belangstellende partij, een consortium van bedrijven, gemeld. Maar gedurende het overlegproces bleken de beoogde kosten van het project voor het Rijk te hoog. Het gevolg is dat de grote opknapbeurt vier jaar later dan in het aanvankelijk geplande tijdvak 2025-2027 zal gebeuren, verwacht Rijkswaterstaat.

De brug, waarvan de eerste boog stamt uit 1965, is aan het eind van zijn levensduur en is dringend aan groot onderhoud en vervanging toe. In de plannen wordt het oudste boogdeel vervangen door een nieuwe en wordt het andere brugdeel, dat in 1989 werd toegevoegd, gerenoveerd.

Dagelijks rijden ongeveer 230.000 voertuigen over de brug. Per jaar passeren ongeveer 120.000 schepen en gaat de brug honderd keer open voor de scheepvaart.

“We werken een nieuwe aanpak uit voor de vernieuwing van de brug, waarin de risico's voor de markt acceptabel zijn", meldt Rijkswaterstaat. "Daarna zal het project in een andere vorm opnieuw aanbesteed worden.”

“De kosten in de bouw zijn de afgelopen jaren gestegen en deze stijgen nog steeds”, schrijft minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat aan de Kamer. “Het uitvoeren van projecten wordt hierdoor duurder, zeker ook als het gaat om grote infrastructuurprojecten die gepaard gaan met risico's.”

Harbers stelt dat aannemers steeds terughoudender zijn in het nemen van risico's. “Het komt niet vaak voor dat Rijkswaterstaat in een gevorderd stadium een aanbesteding afbreekt. Door de krapte op de arbeidsmarkt moeten bedrijven keuzes maken waar ze hun schaarse capaciteit inzetten. De voorkeur gaat dan uit naar het inschrijven op projecten met een minder hoog risicoprofiel, waardoor de concurrentie op grote complexe projecten vermindert.”

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Tien nominaties voor NRP Gulden Feniks 2026

30 minuten geleden

Nieuwe Instituut brengt rijkscollectie architectuur en stedenbouw tot leven in Collection Gallery

1 uur geleden

44 woningen op bosrijke locatie in Driebergen

Vandaag, 09:26

Vijf finalisten voor Heuvelinkprijs 2026

13 mei, 3:06

Commissie: milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden

2 uur geleden

Koen Pörtzgen benoemd tot partner bij Zecc Architecten

4 uur geleden

Consortium met RxDomi en TU/e ontwikkelt netbewuste woning

13 mei, 2:56

Minimaal half miljard extra nodig voor verbreding A27

13 mei, 1:38

RVO constateert laagste groei windenergie op land in jaren

13 mei, 10:02

Alsemgeest Design & Build en Ferm Architecten gaan verder als één bureau

12 mei, 1:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan