Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

Bouw hoogbouwcomplex The Modernist tegenover Rotterdam Centraal gestart

9 december 2024, 15:21
Afgelopen vrijdag is het startsein gegeven voor hoogbouwcomplex The Modernist tegenover het centraal station van Rotterdam. Het door MVRDV ontworpen project bestaat uit twee woontorens van respectievelijk 125 en 70 meter bovenop een multifunctionele plint. Het complex vormt het sluitstuk van de herontwikkeling van het Weenapoint.

Het 60,000 m² omvattende complex The Modernist bevat 421 koop- en huurappartementen in de vrije sector en middenhuur, 14.000 m² aan kantoren en een plint met commerciële ruimtes en een passage door het gebouw. Het complex vormt de derde en laatste fase van de herontwikkeling van Weenapoint, nadat in 2016 de nieuwbouw van FIRST Rotterdam (ontwerp: de Architekten Cie.) en in 2017 de herontwikkeling van Weena 750 (door MoKa architecten i.s.m. de Cie. en Lucy Jones Architecture) werden opgeleverd.

The Modernist krijgt een glazen plint, waarmee aan die kant van het Kruisplein een aantrekkelijker en meer uitnodigende straatwand moet ontstaan. De twee torens, waarvan de hoogste (Zuid)toren een tegenhanger wordt van de tegenovergelegen Millenniumtoren, versterken volgens MVRDV het karakter van The Modernist als stadsentree vanaf het station.

Passage
De plint krijgt in het midden een passage die het gebouw doorkruist. Deze passage biedt een nieuwe toegang tot de gerenoveerde binnentuin van het Weenapoint, die publiek toegankelijk wordt. Op de begane grond en eerste verdieping van de plint komen restaurants, een café, co-workingruimtes, kantoren en een fitnessstudio. De resterende vier verdiepingen van de plint bestaan uit kantoorruimtes.

Het is de ambitie om alle ruimtes op straatniveau, waaronder de passage en lobby van het naastgelegen FIRST Rotterdam-gebouw aan het Weena, met elkaar te verbinden. Door deze verbindingen moet ook buiten kantooruren een levendige begane grond ontstaan.

De 421 woningen zijn bedoeld voor het vrije en middensegment. Bovenin de Zuidtoren komen 88 koopappartementen, verder worden in beide torens 175 vrijesector- en 158 middenhuurwoningen gerealiseerd. De appartementen variëren van 45 tot 120 m², waarvan het merendeel een tot twee slaapkamers heeft.

Sun cuts
Een opvallend aspect van het ontwerp zijn de zogenaamde ‘sun cuts’ – inkepingen in de torens die extra zonlicht op straatniveau op het Kruisplein toelaten. Deze inkepingen zijn bepaald door de hoogbouwregels van Rotterdam. Deze regels wijzen ‘zonplekken’ aan in de openbare ruimte waar op specifieke momenten van de dag geen schaduw door nieuw te bouwen gebouwen mag komen.

The Modernist wordt net als de eerdere delen van het Weenapoint ontwikkeld door Maarsen Groep. Stebru neemt de bouw van het complex voor zijn rekening Alle woningen zijn ontwikkeld met een A+++-energielabel. De kantoren zijn gecertificeerd met een BREEAM-NL Excellent-certificaat en worden opgeleverd met een A++++ energielabel.

Naar verwachting wordt The Modernist eind 2028 opgeleverd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Andere nieuwsberichten

Deel Hofvijver in Den Haag drooggelegd voor werk aan Binnenhof

17 januari, 10:50

Nieuw beeldkwaliteitsplan voor winkelcentrum Amstelveen door Rijnboutt

16 januari, 4:50

€ 22 miljoen voor versneld renoveren en verduurzamen van ruim 4.000 woningen

16 januari, 12:14

Ramon Gianotten en Rienk Klaassen benoemd tot partner bij ZZDP Architecten

16 januari, 9:03

Zuid-Holland wil voorrang warmtenetten bij aansluiting op vol net

17 januari, 11:54

Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

17 januari, 9:39

Provincie Utrecht wijst plekken aan voor windturbines; gemeenten niet blij

16 januari, 1:51

Keijzer pleit in Brussel voor versoepelen regels bij woningnood

16 januari, 11:00

1.400 kilometer dijk moet versterkt

16 januari, 10:10

ING Research: toename woningverkopen en iets hogere prijzen

15 januari, 12:05
Ronnie WeessiesRedacteur
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
Hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan