Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
De Hooghe Delft aan de Ireneboulevard
Copyright: WAX
De Hooghe Delft aan het Van Leeuwenhoekpark
Copyright: WAX
Entree
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten
Copyright: Ronald Janssen Architecten

Realisatie De Hooghe Delft met filmhuis en appartementen stap dichterbij

22 december 2022, 17:07
Gemeente Delft en Dupon Vastgoed hebben onlangs de koop- en realisatieovereenkomst voor het project De Hooghe Delft ondertekend. Daarmee is het gebouw, dat onderdak gaat bieden aan koopwoningen, kantoorruimte en Filmhuis Lumen een stap dichterbij gekomen. De Hooghe Delft is in opdracht van de ontwikkelaar ontworpen door Ronald Janssen Architecten.

Het gebouw de Hooghe Delft maakt deel van de gebiedsontwikkeling Nieuw Delft. De locatie betreft een driehoekige kavel aan het noordelijk deel van het nieuwe stadspark Van Leeuwenhoekpark en de Ireneboulevard. In het stedenbouwkundig plan is bepaald dat op deze pek een hoogteaccent van 40 meter komt; tevens moet het een markant gebouw zijn, in zowel programma als architectuur.

Wonen, werken, ontspannen
De Hooghe Delft bestaat uit tien verdiepingen. Filmhuis Lumen wil zich vestigen op de onderste twee verdiepingen, de plint van het gebouw. Het filmhuis krijgt hier vier zalen, waarvan een multifunctionele met vlakke vloer. Aan de informelere parkzijde bevindt zich de hoge foyer. De bijbehorende horeca krijgt een terras aan het park, dat samen met de grote transparante puien zorgt voor een levendige interactie tussen filmhuis en park.

Naast het filmhuis bevat de plint een parkeersysteem voor auto’s en aan de Ireneboulevard een statige entree. Die geeft toegang tot de fietsenstalling, de kantoorlaag boven het filmhuis en de overige verdiepingen met woonfunctie. In het project zijn 27 koopappartementen gepland. Doordat de kern in het hart van de toren ligt, zijn alle appartementen minstens tweezijdig georiënteerd.

Elegant en groen
De vele setbacks creëren een grote variëteit aan woningen en zorgen er tevens voor dat het gebouw vanuit verschillende gezichtshoeken anders oogt, vertelt Ronald Janssen Architecten. Het bureau heeft met het vouwen van de gevel extra dynamiek en meer verticaliteit aan het gebouw gegeven. Lichtgrijs prefab metselwerk met staand verband accentueert de verticaliteit nog eens extra. “Het gebouw wordt zo niet alleen markant, maar vooral ook elegant”, zegt het architectenbureau.

In het ontwerp van het gebouw is ook rekening gehouden met ruimte voor vogels, vleermuizen en insecten. In aanvulling op de rust- en foerageerplekken die het groene Van Leeuwenhoekpark biedt, voorziet het gebouw rustplaatsen en nestkasten.

Het extensieve groendak op het laagste dak – met gemengde begroeiing van sedumplanten – is een aantrekkelijke plek voor insecten. Gelijktijdig kan het dak water vasthouden en geleidelijk afvoeren. Het hoogste dak wordt uitgerust met PV-panelen. Met verder onder meer efficiënte installaties en bodemwarmte- en koeling wordt De Hooghe Delft een Bijna Energieneutraal Gebouw (BENG).

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde podcasts

Gerelateerde bedrijven

Andere nieuwsberichten

Voorlopig ontwerp cultuurcluster Berlijnplein in Utrecht gepresenteerd

Gisteren, 15:27

Universiteitscampus Spui in centrum Den Haag in gebruik genomen

Gisteren, 13:58

Amsterdam wil hiphopcentrum realiseren in stadseel Zuidoost

Gisteren, 10:46

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

26 maart, 2:47

‘Transformatie en optoppen levert tienduizenden woningen en klimaatwinst op’

Gisteren, 11:53

Zeeuwse Staten willen inspraak inwoners op groeiplan provincie

Gisteren, 09:30

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

26 maart, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

26 maart, 9:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan