Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Copyright: Wu Qingshan
Axonometrie
Copyright: Superimpose Architecture
Detail
Copyright: Superimpose Architecture
Aanzicht
Copyright: Superimpose Architecture
Plattegrond
Copyright: Superimpose Architecture

Superimpose Architecture ontwerpt vergadercentrum in de kelder

17 augustus 2022, 15:57
Architectenbureau Superimpose Architecture kreeg de opdracht om in de Chinese stad Hangzhou een aantrekkelijk vergadercentrum voor een jonge, trendsettende doelgroep te ontwerpen. De grootste ontwerpuitdaging daarbij: de beoogde locatie was de donkere kelder van een pand met een gemengd commercieel programma.

Als antwoord op het daglichtprobleem van het vergadercentrum imiteert Superimpose Architecture de Europese typologie van de winkelgalerij, succesvol van de 19e tot in de 20e eeuw. Daglicht valt via het glazen dak in de passage, een overdekte, beschermde en aangename winkelomgeving en sociale ontmoetingsruimte.

 De glazen dakramen van de passagetypologie heeft het architectenbureau vertaald naar twee lange rijen van lichtbakken tegen het plafond. Langs de twee hoofdassen van het interieur imiteren ze in kleur en intensiteit het daglicht. De lichtbakken geven op vanzelfsprekende wijze de routes aan, soms tot in aangrenzende ruimten. De hoofdassen kunnen ook worden gebruikt voor exposities.

Puien
De betonnen kolommen van de kelder zijn bewust onafgewerkt gelaten, om de inspiratie door de passage – met de tussen zuilen geklemde etalages – te tonen. Als een soort winkelpuien zijn witte modules tussen de kolommen langs de twee hoofdassen geplaatst.

Met grote glazen deuren kunnen de vergaderruimten en auditoria worden gesloten, maar als de puien zijn volledig geopend kunnen de ruimten onderdeel worden van het entreegebied, bijvoorbeeld met het oog op evenementen.

Verschillende ruimten
Elke vergaderruimte heeft een eigen ruimtelijk concept en karakter meegekregen door toepassing van specifieke kleuren, materialen en verlichtingsarmaturen, stelt Superimpose Architecture. De stoelen in het grote auditorium zijn opgesteld in een halve cirkel om een forumachtige setting te creëren.

Gekromde lichtarmaturen volgen de opstelling van de stoelen. Houten lamellen en een rode loper dragen bij aan een verbeterde akoestiek en een warme sfeer.

Verblijfsplekken
Bij het betreden van het congrescentrum valt al meteen een groot verlichtingselement op. Een omvangrijk zwevend ovalen frame met geïntegreerde lineaire verlichtingsarmaturen maakt de overgang van buiten naar de kelder aangenamer voor het oog. Overdag kan hier bovendien daglicht de kelder binnenvallen vanuit de aangrenzende verzonken binnenplaats.

Het entreegebied en de ‘woonkamer’ met café en loungeruimte zijn aangenaam en groen ingericht. Superimpose architecture heeft daarmee plekken willen toevoegen waar bezoekers voor langere tijd kunnen verblijven om te ontspannen tussen het werk door.

Dit is fase 1 van het vergadercentrum en beslaat 2,600 m². Superimpose Architecture heeft het centrum de naam The Arcade meegegeven, de Engelse benaming van een winkelgalerij of passage.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Negen inzendingen Eo Wijersprijsvraag door naar tweede ronde

1 uur geleden

Nieuw handboek bundelt versnipperde kennis over houtbouw

2 uur geleden

Houten IKEC de Zevensprong vormt rustig onderkomen voor speciaal onderwijs

Gisteren, 13:52

LIAG breidt Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie uit met innovatievleugel

Gisteren, 10:57

Steeds meer energiezuinige woningen in Nederland

Gisteren, 14:43

Directiewisseling bij Kentie Architecten

Gisteren, 11:43

Zeeland en bisdom Breda zoeken naar maatwerk bij herbestemming kerken

6 februari, 2:47

Caroline Voet verzorgt derde Jos. Bedaux-lezing

6 februari, 11:36

RLi: overheid moet actiever ingrijpen in grondmarkt

6 februari, 9:51

A-tract architecture treedt toe tot Sweco

5 februari, 11:52
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan