Copyright: De Unie Architecten
Copyright: De Unie Architecten
Copyright: De Unie Architecten

De Unie Architecten ontwerpt woongemeenschap in bloembollenhallen

24 februari 2021, 13:08
Een particuliere opdrachtgever heeft De Unie Architecten gevraagd het ontwerp te maken voor de transformatie van een voormalig bloembollencomplex in Avenhorn naar een woongemeenschap met meergeneratiewoningen. Een doordachte ruimtelijke organisatie zorgt voor optimale privacy en zelfstandigheid met heldere overgangen tussen privé- en collectieve ruimten.

Het oude bloembollencomplex is gesitueerd aan de rand van het Noord-Hollandse dorp Avenhorn en ziet uit op een open en weids landschap. Woongemeenschap Aventuur wil in het complex, dat in totaal 4.100 m2 BVO beslaat,  meergeneratiewoningen voor gezinnen en andere huishoudens realiseren.

Logische organisatie
In het ontwerp legt De Unie Architecten de woningen voor families en gezinnen als paviljoens aan de landschappelijke zijde. De overige woningen en appartementen  liggen aan de dorpszijde van het complex.

Dit resulteert in een ruimtelijke indeling, waarbij de hallen geheel wordt benut voor collectieve ruimte. Tevens ontstaat hierdoor een prettig onderscheid in familiesfeer en collectieve sfeer, legt het architectenbureau uit.

Menselijke maat
Het ontwerp kent een vanzelfsprekende opeenvolging van openbaar naar privé. Aankomst van bewoners en bezoekers is in een publieke ruimte met voorterrein, parkeerplekken en entree. Daarop volgt een collectieve ruimte met werkplaats en sport- en spelvoorzieningen. Vervolgens is er een binnentuin met ontsluiting van de familiewoningen.

“De verschillende hallen krijgen daarmee helder te onderscheiden plekken en sferen, waarmee ze aansluiten op de menselijke maat en beleving”, aldus het architectenbureau.

Centraal in het complex ligt een collectief ‘familiehuis’, dat een grote keuken, woonkamer, tuinkamer, gastenverblijven, wasserette en sanitair omvat. Dit familiehuis is te gebruiken voor gezamenlijke vieringen en andere bijzondere gelegenheden. Het familiehuis grenst direct aan een grote groene patio met buitenzwembad, wat bijdraagt aan een ontspannen woonsfeer.

Eenheid en eigenheid
Het ontwerp maakt gebruik van de karakteristieke industriële sfeer van de hallen, legt het architectenbureau uit. Het voegt daar groen, openheid en licht aan toe. De familiehuizen sluiten aan op de sfeer van het complex en zijn tegelijkertijd in architectuur nauw verwant.

Binnen een herkenbare eenheid in stijl, materialisering en detaillering wil De Unie Architecten de woningen uitgesproken eigen karakters geven, waarmee ze het aanzicht van het complex verlevendigen en verfijnen.

 De aanvraag voor de omgevingsvergunning is eind 2020 ingediend; naar verwachting kan de bouw rond de zomer starten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bureau POLO geselecteerd als architect voor nieuw dienstencentrum in Beerse

Gisteren, 13:56

PosadMaxwan en Civic Architects maken plan voor herontwikkeling KMS-terrein Hengelo

Gisteren, 12:16

Nieuw shortstayhotel door Houben / Van Mierlo in stationsgebied Den Bosch

13 oktober, 1:47

ONE Architecture & Urbanism werkt mee aan masterplan transformatie havengebied New York

10 oktober, 4:34

PBL: Ook nieuw plan voor circulaire economie is niet genoeg

Gisteren, 14:42

Bossen en bodems in zwaar weer, klimaatraad maakt zich zorgen

Gisteren, 10:24

'Helft investeerders spendeert opbrengsten verkochte huurhuizen in buitenland'

13 oktober, 2:41

Duitsland slokt Nederlandse bouwkracht op

13 oktober, 11:16

Renovatie en vernieuwing Fierenshoven beloond met Vlaamse opdrachtgeversprijs

10 oktober, 3:27

PBL: klimaatdoelen blijven bij meeste partijen buiten beeld

10 oktober, 2:39
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan