Copyright: Wenink Holtkamp Architecten
Copyright: Wenink Holtkamp Architecten

Bouw nieuw filmtheater in Utrechtse binnenstad gestart

9 februari 2021, 11:08
De restauratie en verbouwing van het voormalige filmhuis ’t Hoogt in de Utrechtse binnenstad tot een nieuw filmtheater is gestart. Naar ontwerp van Wenink Holtkamp Architecten wordt het monumentale complex onder andere verduurzaamd en opnieuw ingedeeld.

Het pand aan tussen de straten het Hoogt en de Slachtstraat, dat decennialang het onderkomen was van filmhuis ’t Hoogt, wordt definitief verbouwd tot Slachtstraat Filmtheater. Het Utrechts Monumentenfonds en initiatiefnemer Jos Stelling maakten gisteren bekend dat de nodige vergunningen zijn verstrekt.

Behoud culturele bestemming
Eigenaar van het complex het Utrechts Monumentenfonds en filmmaker Jos Stelling hebben de afgelopen periode intensief samengewerkt aan de transformatieplannen. Met de verwezenlijking van de plannen blijft de culturele en publieke bestemming van het complex behouden.

Voor Stelling wordt dit, naast het Springhaver Theater en Louis Hartlooper Complex, zijn derde filmtheater in de stad. Slachtstraat Filmtheater krijgt drie zalen met een capaciteit van ruim 200 zitplaatsen. Naast de vertoning van films is er ruimte voor verschillende culturele activiteiten.

Herindeling
Een belangrijke ingreep bij de transformatie is het inbrengen van een extra vloer, waarmee de voormalige Zaal 1 – de grootste zaal in voorheen ’t Hoogt – wordt opgedeeld in drie zalen. Tevens zorgt Wenink Holtkamp Architecten voor verduurzaming van het gebouw en maakt het bureau de filmzalen toegankelijk voor mindervaliden door het toevoegen van een lift.

Het Hoogt 4 en 6, waar voorheen kruidenierswinkeltje Betje Boerhave was gevestigd, worden toegevoegd aan het nieuwe filmtheater en bijbehorende horecavoorziening. Het café, de serre, de ‘achterkamer’ en het restaurant krijgen en Franse fin-de-siècle-sfeer, meldt Stelling. De ingang van het filmtheater en de horeca blijft aan de zijde van de Slachtstraat.

Versterking locatieconcept
Een nieuw op te zetten Kruideniersmuseum krijgt een plek om de hoek, in het pand Hoogt 10, waar ook het museale kruidenierswinkeltje een nieuw onderkomen krijgt. Voorts gaan Hoogt 8 en 10 ruimte bieden aan culturele organisaties die het concept voor de locatie moeten versterken.

Achter deze panden ligt een binnenplaats; hiervoor liggen plannen om er een tuin te realiseren. De hoekwoning Hoogt 2 heeft bijzondere monumentwaarde en wordt momenteel gerestaureerd.

Het komende jaar wordt het verdere complex gerestaureerd en aangepast voor de nieuwe functies. Oplevering van het verbouwde filmtheater staat gepland voor eind 2021.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Ontwerp van UNS voor theater in Hongkong onthuld

16 januari, 12:45

Space&Matter, Common City en Zenzo winnen tender voor een van de laatste kavels van Centrumeiland in Amsterdam

16 januari, 10:58

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

15 januari, 2:34

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

15 januari, 12:22

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

14 januari, 4:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

14 januari, 1:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

14 januari, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan