Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Wenink Holtkamp Architecten
Copyright: Wenink Holtkamp Architecten

Bouw nieuw filmtheater in Utrechtse binnenstad gestart

9 februari 2021, 11:08
De restauratie en verbouwing van het voormalige filmhuis ’t Hoogt in de Utrechtse binnenstad tot een nieuw filmtheater is gestart. Naar ontwerp van Wenink Holtkamp Architecten wordt het monumentale complex onder andere verduurzaamd en opnieuw ingedeeld.

Het pand aan tussen de straten het Hoogt en de Slachtstraat, dat decennialang het onderkomen was van filmhuis ’t Hoogt, wordt definitief verbouwd tot Slachtstraat Filmtheater. Het Utrechts Monumentenfonds en initiatiefnemer Jos Stelling maakten gisteren bekend dat de nodige vergunningen zijn verstrekt.

Behoud culturele bestemming
Eigenaar van het complex het Utrechts Monumentenfonds en filmmaker Jos Stelling hebben de afgelopen periode intensief samengewerkt aan de transformatieplannen. Met de verwezenlijking van de plannen blijft de culturele en publieke bestemming van het complex behouden.

Voor Stelling wordt dit, naast het Springhaver Theater en Louis Hartlooper Complex, zijn derde filmtheater in de stad. Slachtstraat Filmtheater krijgt drie zalen met een capaciteit van ruim 200 zitplaatsen. Naast de vertoning van films is er ruimte voor verschillende culturele activiteiten.

Herindeling
Een belangrijke ingreep bij de transformatie is het inbrengen van een extra vloer, waarmee de voormalige Zaal 1 – de grootste zaal in voorheen ’t Hoogt – wordt opgedeeld in drie zalen. Tevens zorgt Wenink Holtkamp Architecten voor verduurzaming van het gebouw en maakt het bureau de filmzalen toegankelijk voor mindervaliden door het toevoegen van een lift.

Het Hoogt 4 en 6, waar voorheen kruidenierswinkeltje Betje Boerhave was gevestigd, worden toegevoegd aan het nieuwe filmtheater en bijbehorende horecavoorziening. Het café, de serre, de ‘achterkamer’ en het restaurant krijgen en Franse fin-de-siècle-sfeer, meldt Stelling. De ingang van het filmtheater en de horeca blijft aan de zijde van de Slachtstraat.

Versterking locatieconcept
Een nieuw op te zetten Kruideniersmuseum krijgt een plek om de hoek, in het pand Hoogt 10, waar ook het museale kruidenierswinkeltje een nieuw onderkomen krijgt. Voorts gaan Hoogt 8 en 10 ruimte bieden aan culturele organisaties die het concept voor de locatie moeten versterken.

Achter deze panden ligt een binnenplaats; hiervoor liggen plannen om er een tuin te realiseren. De hoekwoning Hoogt 2 heeft bijzondere monumentwaarde en wordt momenteel gerestaureerd.

Het komende jaar wordt het verdere complex gerestaureerd en aangepast voor de nieuwe functies. Oplevering van het verbouwde filmtheater staat gepland voor eind 2021.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

MVRDV ontwerpt torens in Taipei die van elkaar lijken ‘losgebroken’

26 juni, 10:52

SFA organiseert derde editie congres Architect van je eigen werk

25 juni, 3:33

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
Robert MuisRedacteur
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan