Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Copyright: MWA Hart Nibbrig
Maquette
Copyright: Kevin Veenhuizen Architects
Oude situatie
Copyright: Kevin Veenhuizen Architects
Doorsnede
Copyright: Kevin Veenhuizen Architects
Plattegrond
Copyright: Kevin Veenhuizen Architects

Woninguitbreiding onder een vlinderdak

28 oktober 2019, 13:11
Een woning in Amsterdam is uitgebreid door de oorspronkelijke patio op de eerste verdieping bij de keuken te trekken. Kevin Veenhuizen Architects ontwierp de uitbouw met opvallend ‘vlinderdak’ en meubilair op maat.

In het ontwerp heeft de architect optimaal gebruik gemaakt van de gegeven hoogte van de patiomuren, die tot de tweede verdieping van de woning reiken. Deze aanvankelijke buitenmuren zijn nageïsoleerd met voorzetwanden om behaaglijkheid van de nieuwe binnenruimte te kunnen waarborgen.

Vlinderdak
De oorspronkelijke buitenruimte is overdekt met een op maat gemaakte houten dakconstructie. Op de buitenwanden liggen rondom gelamineerde liggers, evenals een diagonale hoofdkeper, legt architect Veenhuizen uit.

De gordingen zijn onder een hoek geplaatst, zodat regenwater naar het laagste punt stroomt en daar via een geïntegreerde regenpijp kan worden afgevoerd. Op de houten vlinderdakconstructie is een glasdak met elektrisch te openen dakramen geplaatst. In de dakbalken zijn voorts kleine leds geïntegreerd.

Meubilair op maat
De nieuwe ruimte onder het vlinderdak is voorzien van een op maat gemaakt zitmeubel, afgewerkt in eiken. Hiermee heeft Veenhuizen een lichte en comfortabele verblijfsplek gecreëerd, die in combinatie met de nieuwe keuken een ruime woonkeuken vormt.

Ook de nieuwe walnoothouten keuken is op maat gemaakt. Het keukenblad heeft een parelmoer terrazzo-uitstraling. In het midden van de keuken ligt een kookeiland annex eettafel. De tafel is afgewerkt met eiken en vormt het centrum voor het gezinsleven, waar gezamenlijk wordt gekookt, gegeten en ontspannen.

Voor extra bergruimte in de keuken heeft Veenhuizen een kast ontworpen uit een losstaand stalen frame met eiken afwerking. Door dezelfde materialisatie voor de keukenkast, eettafel en het zitmeubel te kiezen, heeft de architect het meubilair en de totale ruimte tot een geheel gesmeed.

Ruimtelijkheid
Het oorspronkelijke scheidingselement tussen keuken en verkeersruimte is vervangen door een veel transparantere scheiding met glas. Dit draagt bij aan de ruimtelijkheid van de nieuwe keuken en de relatie tussen de voor- en achterruimten op de eerste verdieping. Een langwerpig verlichtingsarmatuur boven het kookeiland, in de lengterichting van de woonkeuken, versterkt de ruimtelijkheid, legt de architect uit.

Bij deze particuliere opdracht is de ontwerpfocus niet gelegd op het creëren van louter extra vierkante meters, maar ook, zegt Veenhuizen, “op persoonlijk gebruiksgemak, behaaglijkheid en comfort van de ruimte.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

College van Rijksadviseurs presenteert agenda voor komende vier jaar

19 september, 2:45

Rijksmonumentale fabriek in Dongen getransformeerd tot woongebouw

19 september, 11:59

Studio Modijefsky geeft café voormalig filmmuseum een nieuwe identiteit

19 september, 9:45

Inside Outside, Arons en Gelauff en Office Raumplan winnen tender Strandeiland

18 september, 3:13

Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

19 september, 1:40

Gelderland wil bescherming voor oude bosgronden versoepelen

19 september, 10:39

Kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen voor ouderen

18 september, 1:48

NVM: aandeel buitenlandse kopers op huizenmarkt in vijf jaar verdubbeld

18 september, 11:44

Netbeheerders lanceren internationale oproep voor verzwaring stroomnet

17 september, 1:28

Vincent Luyendijk verzorgt keynote bij kick-offbijeenkomst Eo Wijersprijsvraag

17 september, 11:55
Robert MuisRedacteur
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan