Projecten
Producten
Bedrijven
Vacatures
Agenda
Awards
Podcasts
more_horiz
Videos
Magazine
Thema's
Favorieten
Profiel
Uitloggen
Iwan Baan, African Modernism, Lagos Nigeria, 2018
Stefan Bleekrode, New York City Rush Hour, 2018, 42 x 35 cm
Frank Halmans, Verlaten (galerij)flat, 2018, 470 x 220 x 55 cm
Carlijn Kingma, Stargazer & Gravediggers, 2018
Uwe Poth, Roma, Ponte Sant’Angelo, 2015 50 x 110 cm
Rob Voerman, Host#3, 2009, 96 x 66 x 27 cm
Frank van der Salm, Entr’acte, 2016, 216 x 120 cm
Hans Wilschut, Context, São Paolo, 2019, 151 x 200 cm
In beeld: tentoonstelling Stadsbeelden
8 februari 2019, 15:38
Zaterdag start in Museum Flehite in Amersfoort de tentoonstelling
Stadsbeelden
. In de expositie tonen acht Nederlandse kunstenaars en fotografen hun visie op het thema stad. Naast foto’s zijn er tekeningen, schilderijen en 3D-objecten te zien.
De tentoonstelling laat zien dat de stad in al zijn facetten een interessant en geliefd thema is voor veel kunstenaars en fotografen. Museum Flehite organiseert deze tentoonstelling, die te zien is tot en met 19 mei, parallel aan Maestro Van Wittel in Kunsthal KAdE. Het is de eerste expositie van het museum na een grondige renovatie van ongeveer een jaar.
Van de volgende kunstenaars en fotografen is werk te zien in de tentoonstelling (met een toelichting door Museum Flehite):
Iwan Baan
Iwan Baan (Alkmaar, 1975) is één van de meest gevraagde architectuurfotografen van dit moment. Zijn werk kenmerkt zich door een documentaire wijze van fotograferen van de bebouwde omgeving, waarin vooral het gebruik van de gebouwen wordt benadrukt en de omgeving wordt betrokken bij de architectuur. Zijn kenmerkende luchtfoto’s vormen daarbij een belangrijk onderdeel. Naast zijn werk in opdracht voor architecten zoals Rem Koolhaas, Herzog & de Meuron, Diller Scofidio Renfro, Steven Holl, Toyo Ito, SANAA, Zaha Hadid en vele anderen, legt hij zich toe op langlopende documentaire projecten over steden en hoe mensen hun bebouwde omgeving inrichten, van de favela’s in Zuid-Amerika, tot geplande steden als Brasilia en Chandigarh.
Stefan Bleekrode
Stefan Bleekrode (Eindhoven, 1986) is autodidact. De inspiratie voor zijn pentekeningen in inkt en aquarel doet hij op tijdens lange wandelingen door steden in Europa en Noord Amerika. Tijdens deze reizen maakt hij schetsen en aquarellen. Eenmaal thuisgekomen ontstaat een tekening vanuit zijn geheugen. Bleekrode is gefascineerd door wereldsteden als New York, Londen en Rome, maar zijn interesse gaat ook uit naar steden als Groningen of een klein stadje aan de Rivièra. De tekening New York, New York, te zien in Museum Flehite, vat Bleekrode’s fascinatie voor architectuur, stedenbouwkunde, licht en perspectief samen in een panorama van een van 's werelds meest indrukwekkende en iconische metropolen zonder dat het een clichébeeld is geworden.
Frank Halmans
Het werk van Frank Halmans (Heerlen, 1963) speelt zich af in het grensgebied tussen waken en slapen. In het sluimergebied van staren, wegdromen en mijmeren. Het is het gebied waar de rijkdom van de ruimte in het hoofd optimaal benut kan worden.
In veel van zijn werken komen alledaagse gebruiksvoorwerpen en onderdelen van de architectuur voor. De functie of de vorm hiervan kan aanleiding zijn tot een overdrijving of betekenisverdraaiing. Soms nemen de voorwerpen zelfs menselijke eigenschappen over en lijken ze bezield te zijn met een eigen wil.
Ondanks deze thematiek van het vluchtige en ongrijpbare zijn Halmans’ beelden soms zeer lijfelijk aanwezig. Het zijn dan ook concrete vertrekpunten of plekken. Ze zijn het fysieke beginpunt van een mentale omzwerving.
Carlijn Kingma
Tot in de twintigste eeuw werden maatschappelijke vergezichten regelmatig verbeeld, vaak met architectuur als expressie van idealen, maar in de afgelopen decennia lijkt de productie ervan te zijn stilgevallen. Carlijn Kingma (Zutphen, 1991), cartograaf van denkwerelden, is in dit voorstellingsvacuüm gestapt en heeft de kunst van het vergezicht tot haar praktijk gemaakt.
Om verhalen te vertellen over menselijke ambities, sociaal-politieke geschiedenissen en mogelijke toekomstscenario’s gebruikt ze architectuur – waarin ze is afgestudeerd – als medium. De taal van de bouwkunst spreekt tot de verbeelding, waardoor het de metaforische kracht heeft om het verhaal van de mensheid te vertellen en ons denken over de toekomst aan te wakkeren.
Uwe Poth
Reizen is een belangrijk thema in het werk van Uwe Poth (Kiel, 1946). Reizen naar andere landen en culturen, maar ook reizen in de tijd, waardoor dingen vervagen; vervliegen. In zijn schilderijen en tekeningen ontmoet je elementen van toen en nu en is sprake van culturele gelaagdheid. Poth werkt veelal met olieverf op grote doeken, maar gebruikt tijdens het reizen verschillende materialen als uitdrukkingsmiddel, zoals krijt, aquarel, foto en collage.
Frank van der Salm
Frank van der Salm (Delft, 1964) werkt als autonoom kunstenaar (fotografie, video) binnen het stedelijk landschap in de breedste zin van het woord. Hij heeft een divers oeuvre ontwikkeld met de focus op globalisering, de druk van politiek en economie op de hedendaagse metropool en haar complexe realiteit, die voor een steeds groter deel uit beelden bestaat. Het spanningsveld tussen het fotowerk en het afgebeelde is aanleiding geweest voor diverse projecten met o.a. MVRDV, Herzog & de Meuron en O.M.A, terwijl zijn recente werk reflecteert op genoemde dualistische positie van het medium, onze manier van communiceren en haar digitale ontwikkelingen. Het werk van Van der Salm wordt wereldwijd tentoongesteld in galeries en musea, waaronder de Biënnale van Venetië (2001) en het Rijksmuseum (2014) en is vertegenwoordigt in belangrijke collecties, waaronder die van het Stedelijk Museum Amsterdam.
Rob Voerman
Binnen het werk van Rob Voerman (Deventer, 1966) speelt architectuur een prominente rol. Zijn werk bestaat uit grafiek, sculptuur, schilderkunst, fotografie en installatiekunst. Zijn installaties maakt Voerman op vele plekken in de wereld en thema’s zijn o.a. ecologie en stedenbouw met vaak een sterke relatie tot de lokale context. Voerman's werk maak deel uit van vele kunstcollecties waaronder MoMA, Hammer Museum en het Stedelijk Museum Amsterdam.
Hans Wilschut
Hans Wilschut (Ridderkerk, 1966) richt zich op de stad als architectonische en sociale ruimte en het spanningsveld daartussen. Hij behandelt daarbinnen thema’s als globalisering, migratie, urbanisatie en wereldeconomie. In Museum Flehite toont Wilschut recente monumentale werken die hij maakte in de metropool São Paolo. In Kunsthal KAdE, ook in Amersfoort, zijn tevens fotowerken van hem te zien gemaakt in Italië naar aanleiding van de zeventiende -eeuwse schilderijen van Caspar van Wittel.
Trefwoorden
fotografie
museum flehite
tentoonstelling
amersfoort
kunst
Locatie
Best gelezen
1
Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken
vrijdag, 28 november
2
Nieuw voorstel voor renovatie en uitbreiding De Kuip
woensdag, 26 november
3
MORE Architecture en Studio Nauta ontwerpen woontoren midden op Katendrecht
donderdag, 27 november
4
Gemeenteraad stelt gebiedsvisie voor Bussum-Zuid vast
donderdag, 27 november
5
Schiphol investeert tien miljard in nieuwe terminal en andere infrastructuur
woensdag, 26 november
Gerelateerde nieuwsberichten
Studenten bouwen denkbeeldige stad van klei
28 januari 2019
Video: lezing Richard Sennett in Rotterdam
4 mei 2018
WeMakeThe.City moet de stad beter maken
30 maart 2018
Het Timmermansoog: Niet-stad
15 januari 2019
Video: VRT-serie De Stad van Morgen
4 januari 2019
Immigrant naar stad, stedeling naar voorstad
2 januari 2019
David Adjaye over de stad: "Je móet mensen mengen"
13 november 2018
Het Platform in De Nieuwe Stad Amersfoort klaar
25 september 2019
Woningbouw LEVS markeert oostelijke entree Amersfoort
26 augustus 2020
Heren 5 ontwerpt woonblokken in nieuwe wijk Amersfoort
3 september 2020
SVP presenteert ensemble woonblokken langs spoor Amersfoort
18 september 2020
Winnaars Amersfoortse Stadsbouwprijs 2020-2021 bekend
30 april 2021
Moke Architecten presenteert twee torens in Hogekwartier Amersfoort
30 november 2021
Studenten bouwen denkbeeldige stad van klei
28 januari 2019
Video: lezing Richard Sennett in Rotterdam
4 mei 2018
WeMakeThe.City moet de stad beter maken
30 maart 2018
Het Timmermansoog: Niet-stad
15 januari 2019
Video: VRT-serie De Stad van Morgen
4 januari 2019
Immigrant naar stad, stedeling naar voorstad
2 januari 2019
David Adjaye over de stad: "Je móet mensen mengen"
13 november 2018
Het Platform in De Nieuwe Stad Amersfoort klaar
25 september 2019
Woningbouw LEVS markeert oostelijke entree Amersfoort
26 augustus 2020
Heren 5 ontwerpt woonblokken in nieuwe wijk Amersfoort
3 september 2020
SVP presenteert ensemble woonblokken langs spoor Amersfoort
18 september 2020
Winnaars Amersfoortse Stadsbouwprijs 2020-2021 bekend
30 april 2021
Moke Architecten presenteert twee torens in Hogekwartier Amersfoort
30 november 2021
Toon alles
Andere nieuwsberichten
Rijnboutt levert CityPromenade in Nieuwegein op
28 november, 4:30
Aan de oostzijde van het centrum van Nieuwegein is het project CityPromenade van Rijnboutt gereed gekomen.
Lisa De Visscher wordt nieuwe bouwmeester van Brussel
28 november, 3:31
Zij volgt in die rol Kristiaan Borret op, die de functie tien jaar lang vervulde. De Visscher leidde onder meer het tijdschrift A+ Architecture in Belgium en werkte als architect bij onder meer Neutelings Riedijk Architects.
Rustige baksteenarchitectuur geeft vernieuwd woonzorcentrum eenduidige uitstraling
28 november, 1:52
In Voorschoten is naar ontwerp van Woonwerk Architecten woonzorgcentrum Foreschate vernieuwd. Een deel van het complex onderging renovatie, een ander deel heeft plaatsgemaakt voor nieuwbouw.
Rotterdam verleent bouwvergunning voor Schieblokken
28 november, 11:26
Met een omvang van 47.000 vierkante meter wordt het complex tussen het Schiekadeblok en het spoor het grootste private nieuwbouwkantoor van Nederland.
Amsterdam zoekt vastgoedpartij die 'werkcorporatie' wil opzetten
28 november, 5:16
De Werkcorporatie Amsterdam moet helpen om kleinschalige en betaalbare bedrijfsruimtes voor bijvoorbeeld meubelmakers en loodgieters in de stad te realiseren.
Woningbezit investeerders neemt verder af in derde kwartaal
28 november, 2:38
De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het derde kwartaal van dit jaar aan.
Euromast drie maanden dicht voor grote opknapbeurt
28 november, 12:24
Tot en met april volgend jaar worden de buitenkant van de toren en het restaurant gerenoveerd.
Limburg onderscheidt architect Jo Coenen met erepenning
28 november, 10:49
Hij kreeg de onderscheiding voor zijn ‘uitzonderlijke verdiensten voor het vakgebied van de architectuur en stedenbouw in Limburg, Nederland en daarbuiten’.
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen
27 november, 3:14
Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied is het weer op gang brengen van de vergunningverlening.
Betaalprobleem Vanke nieuwe klap voor Chinese vastgoedsector
27 november, 9:32
Vanke was ooit de grootste huizenbouwer van China, afgemeten naar verkoopcijfers.
Ga naar het nieuws-archief
Ronnie Weessies
Redacteur
0
0
0
0
Voor een optimale gebruikservaring plaatst Architectenweb functionele cookies. Wat de verschillende cookies precies doen leggen we uit in een
overzicht
. Cookies van social media kun je optioneel
aanzetten
.
Akkoord
Instellingen
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan
Feedback
Feedback
Wij horen graag jouw feedback. Laat je reactie achter en eventueel jouw e-mail adres.
Reactie
Verstuur