Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Hoogste gebouw TU/e wordt woontoren

25 september 2014, 14:37
Het beeldbepalende gebouw Potentiaal van de TU Eindhoven (TU/e) wordt verbouwd tot een woontoren. Naar ontwerp van diederendirrix architecten zullen er driehonderd woonunits in worden gerealiseerd. Ook het naastgelegen pand Corona wordt gerenoveerd.

Dat meldt de TU/e donderdag. In de gebouwen komen extra voorzieningen als zoals kleine winkels, een restaurant en onderkomens voor de culturele studentenverenigingen. Bouwbedrijf Dura Vermeer gaat eerst de gebouwen strippen en saneren, daarna volgt een volledige sanering.

“In de overeenkomst met de TU/e, die vijftig jaar loopt, is vastgelegd dat het bouwconcern er huisvesting realiseert en exploiteert voor mensen betrokken bij het TU/e Science Park. Dit kunnen studenten zijn, maar ook jonge buitenlandse onderzoekers. Daarnaast komt er een restaurant, een café, kleine detailhandel en een fietsenstalling”, meldt de Eindhovense universiteit.

“De TU/e zal ongeveer 3.000 vierkante meter ruimte huren voor de cultuurverenigingen die aan de TU/e zijn verbonden. Die zijn nu nog buiten de campus gevestigd. De gebouwen worden door de renovatie duurzaam en energieneutraal. De exploitatie zal in handen komen van een derde partij, die Dura Vermeer nog gaat zoeken”, aldus de TU/e.

De TU/e stoot Potentiaal en Corona af als onderdeel van het project Campus 2020, dat als doel heeft tot een compactere universiteit te komen met minder ruimtegebruik. Op dit moment is de faculteit Electrical Engineering nog gehuisvest in de gebouwen. Eind dit jaar verhuist die faculteit naar een nieuw gebouw genaamd Flux.

Gebouw Potentiaal maakt deel uit van een ensemble gebouwen van architect S.J. van Embden uit de eerste bouwfase (1957–1965) van de TU/e-campus. Het is één van de drie beeldbepalende gebouwen voor de skyline van de universiteit. Corona dateert uit de tweede bouwfase (1971) en is een uitbreiding. Eind 2016 moet de verbouwing klaar zijn.

Tweede grote woontoren
Honderd meter verderop wordt, los van bovengenoemd project, een tweede grote woontoren gebouwd. Dit gebouw zal eveneens driehonderd woonunits bevatten. Direct na oplevering van deze studentenwoontoren zullen de 186 tijdelijke wooneenheden op het TU/e Science Park worden verwijderd, meldt de TU/e.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouw gestart van Sluisbuurt 1b ontworpen door Powerhouse Company en Beyond Space

Gisteren, 16:39

WRK Architecten gebruikt boom als centraal thema in interieurontwerp

Gisteren, 16:15

Rotterdam Architectuur Maand maakt programma bekend

Gisteren, 14:36

Utrechtse flats gerenoveerd volgens 'chassis-carrosseriemethode'

Gisteren, 12:25

Museum Rotterdam ontvangt sleutels van Citykerk Het Steiger

Gisteren, 15:01

Naturalis: Nederlandse natuur verbetert, maar niet snel genoeg

Gisteren, 13:50

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

Gisteren, 09:50

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

20 mei, 2:47

Inschrijving Stadsbouwprijs Amersfoort 2026 gestart

20 mei, 1:29

Drents stikstofplan om vergunningverlening vlot te trekken

20 mei, 10:43
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan