Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Norbert van Onna
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Petra Appelhof
Copyright: Oude situatie ( Bart van Overbeeke)

Nieuw hart TU Eindhoven opent deuren officieel

19 oktober 2012, 10:26
Maandag wordt de tot MetaForum getransformeerde W-Hal van de Technische Universiteit Eindhoven officieel geopend. Ector Hoogstad Architecten heeft de uit 1958 stammende hal verbouwd en er een nieuw faculteitsgebouw bovenop geplaatst. Het vernieuwde hart van de TU herbergt onder meer de centrale bibliotheek en studieplekken.

Verder zijn in de verbouwde hal loungeplaatsen, horecavoorzieningen, winkels en studentenbalies gehuisvest. Het zuidelijke deel is omgetoverd tot een overdekt evenementenplein. Loopbruggen met volgens Ector Hoogstad spectaculaire zichtlijnen verbinden het MetaForum met de omliggende gebouwen.

“Studenten die via de bruggen binnenkomen, dalen af naar de bibliotheek en de andere centrale functies op de begane grond en in het souterrain. Of ze gaan via de panoramische trap of met de lift naar boven, naar de nieuwbouw van de faculteit Wiskunde en Informatica”, zegt het Rotterdamse architectenbureau.

De 16.000 vierkante meter omvattende faculteit lijkt boven de voormalige W-hal te zweven, dankzij een subtiele draagconstructie van slechts twintig ranke stalen kolommen. “De nieuw aangelegde kelder onder het MetaForum compenseert deels het gewicht van het nieuwe faculteitsgebouw en herbergt alle technische installaties”, vertelt Ector Hoogstad.

“De voorzieningen om het klimaat in het complex te regelen zijn in de eerste verdiepingsvloer ingebouwd. Het historische dak kon daarmee vrij blijven van installaties en zo in oude luister worden hersteld.”

“Voor de restauratie van de bestaande, ongeïsoleerde gevel van de W-hal is gebruikgemaakt van een nieuwe methode waarbij de oorspronkelijke stalen ‘stoeltjesprofielen’ op een onderhoudsarme en omkeerbare manier zijn getransformeerd tot een goed geïsoleerde vliesgevel, zonder dat het uiterlijk is veranderd. Deze methode maakt volgens specialisten grote kans uit te groeien tot de standaardoplossing voor dit soort restauratieprojecten.”

Sjoerd van Embden en Jacques Choisy hadden de W-hal ooit ontworpen als en ‘flexibele, overdekte hectare voor machines en experimenten’. Joost Ector, die zelf in 1996 is afgestudeerd aan de TU Eindhoven, wilde het gebouw in dezelfde geest transformeren tot nieuw hart van de universiteit.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

SOME architects presenteert resultaten van onderzoek naar woonwensen 55-plussers

22 mei, 4:09

In beeld: inschuiven dakdeel van 2,4 miljoen kilo over Vivaldipassage

22 mei, 2:43

Brug van hergebruikte materialen over Papaverkanaal in Buiksloterham

22 mei, 1:15

OZ transformeert kantoorgebouw achter voormalig hoofdkantoor Shell tot Ypsilon Park

22 mei, 10:41

Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

22 mei, 12:23

Mogelijk minder ruimte nodig voor uitbreidingsplannen Moerdijk

22 mei, 9:47

Museum Rotterdam ontvangt sleutels van Citykerk Het Steiger

21 mei, 3:01

Naturalis: Nederlandse natuur verbetert, maar niet snel genoeg

21 mei, 1:50

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

21 mei, 9:50

Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

20 mei, 2:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan