NS en ProRail: extra geld voor Amsterdam CS

27 januari 2010, 13:49
De NS en ProRail trekken 230 miljoen euro extra uit voor de renovatie en vernieuwing van Stationseiland Amsterdam Centraal. De omgeving in en rond het station is al flinke tijd een grote bouwput. De betrokken partijen lichtten woensdag alvast een tipje van de sluier op van hoe het gebied er over een aantal jaren uit moet komen te zien.

De NS, ProRail en de gemeente Amsterdam ondertekenden eveneens een samenwerkingsovereenkomst om de ambities voor het Stationseiland te verwezenlijken. De Amsterdamse wethouder Hans Gerson (verkeer en vervoer) zei het 130 jaar oude station te zien als een oude dame die zich keer op keer vernieuwt.

De aloude discussie over de vraag of CS wel op de goede plek staat, hoeft volgens hem niet meer te worden gevoerd. "Het gebouw is in staat geweest zich op deze plek zó te vernieuwen dat alle vervoerssoorten hier terechtkunnen."

Het Stationseiland Amsterdam Centraal is het grootste openbaarvervoerknooppunt van Nederland. Treinen, bussen, trams en metro's komen hier samen. In de toekomst moet ook de Noord-Zuidlijn onder het gebouw doorrijden. Naar schatting passeren binnenkort om en nabij de 300.000 reizigers per dag het gebied.

De nieuwe stationsomgeving moet zich ontpoppen tot een kwalitatief hoogwaardige entree tot Amsterdam, aldus de betrokken partijen. De oorspronkelijke architectuur van Pierre Cuypers, die deels is weggebouwd, komt verder zo veel mogelijk in zijn oude glorie terug en het station moet zo ruim mogelijk worden.

Fietsers hoeven straks niet langer hun rijwiel tussen de bomvolle rekken te manoeuvreren. Op drie locaties komen stallingen die plek moeten bieden aan minimaal tienduizend fietsen.

De bij de vernieuwing betrokken architecten zijn Benthem Crouwel Architekten en Merckx + Girod Architecten.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Veel zeggenschap voor bewoners ARC Rokkeveen bij ontwerp eigen woning

Vandaag, 13:59

Stadskantoor Heerlen ontworpen als inversie van het raadhuis

Vandaag, 10:43

Tien Nederlandse bureaus vallen in de prijzen bij Archello Awards

Gisteren, 17:01

AM gaat Ritmeesterlocatie in Veenendaal herontwikkelen

Gisteren, 16:19

Waterbeheerders gaan drinkwater maken van gezuiverd rioolwater

Vandaag, 14:34

Gemeenten lopen achter bij huisvesten statushouders

Vandaag, 11:49

750 jaar Amsterdam wordt in 2025 gevierd op autoloze A10

Vandaag, 09:32

Programma over rolmodellen in de architectuur in Pakhuis de Zwijger

Gisteren, 12:23

Chinees Evergrande krijgt onverwacht extra tijd voor reddingsplan

Gisteren, 10:17

Zeeland wil meer grip op uitbreidingsplannen recreatiesector

1 december, 2:46
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK®
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan