Amsterdam wordt een grote bouwput

26 november 2008, 10:00
Inwoners van Amsterdam krijgen de komende jaren nog meer weg- en andere werkzaamheden voor hun kiezen dan nu al het geval is. Zo moet de gemeente tot 2014 alle tunnels in de stad renoveren. Daarom gaat tot dan elke zomer een grote tunnel dicht, maakte Amsterdam woensdag bekend.

De IJtunnel was afgelopen zomer al wekenlang dicht en ook de komende drie jaar zal dat 's zomers het geval zijn. Het onderhoud van de Piet Heijntunnel staat gepland in de zomers van 2012 en 2013. De renovatie van de Zeeburgertunnel is waarschijnlijk in 2013.

Verder vinden elk jaar nog honderden andere werkzaamheden aan de wegen plaats. Zo gaan belangrijke verkeerspunten als het Meester Visserplein, de Prins Hendrikkade en de Wibautstraat op de schop.

Ook het geduld van automobilisten die gebruik maken van de snelwegen wordt op de proef gesteld. De bouw van de Tweede Coentunnel (A10-West) moet volgend jaar beginnen. Ook gaat er groot onderhoud plaatsvinden aan de A10-Oost, de A1 en de A2.

In Amsterdam vinden nu al de nodige werkzaamheden plaats aan onder meer de nieuwe metroverbinding Noord-Zuidlijn, op het Stationseiland en in het Zuidas-gebied. Volgens de gemeente is het zelfs zo dat er binnen sommige gebieden zoveel projecten plaatsvinden, dat er nauwelijks nog ruimte is voor nieuw werk.

Om voldoende draagvlak voor de werkzaamheden te creëren wil stadsregisseur Cas van Eerden, die de werkzaamheden coördineert, dat de gemeente genoeg geld uittrekt om Amsterdammers erover te informeren.

Directeur Kees Verhoeven van MKB Amsterdam heeft er vertrouwen in dat alle werkzaamheden echt nodig zijn, maar vindt het wel erg veel. ,,Het doet afbreuk aan de gastvrijheid en het functioneren van de stad'', zei hij in een reactie.

,,We moeten ons misschien afvragen of de kwaliteitseisen niet te hoog zijn. De uitvoering gaat goed, maar de politiek moet nu de discussie aangaan over de enorme hoeveelheid.''

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

i29 realiseert seniorenwoning op de kavel bij de kinderen

Vandaag, 15:32

Diederendirrix ontwerpt sociaal woningbouwproject Picustoren aan Eindhovensch Kanaal

Vandaag, 12:00

Hedendaags hoofdkantoor voor aluminiumproducent op fundamenten verwoest pand

Vandaag, 11:22

Ben jij naast architect fanatiek sporter? Deel je verhaal in de nieuwe Architectenweb-zomerserie!

Vandaag, 09:30

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

Vandaag, 17:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

Vandaag, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

Vandaag, 10:41

Koopwoningen bijna 10 procent duurder dan jaar eerder, stijging vlakt af

23 juni, 10:46

Prominente ontwikkelaars committeren zich aan bouw biobased woningen

19 juni, 9:42

BoogieWood winnaar van de eerste Gouden Hijskraan

18 juni, 5:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan